
Fotó: Gergely Imre
Az előző (augusztusi) Monturist-közgyűlés határozatairól még mindig nem kapott semmilyen hivatalos tájékoztatást a résztulajdonos Gyergyószentmiklós képviselő-testülete. Többek között emiatt elutasították az újabb közgyűlésre vonatkozó előterjesztést. A pénteki rendkívüli tanácsülésen egy, a témához kötődő, általa küldött levél bemutatását kérték a polgármestertől, amire Csergő Tibor nem volt hajlandó.
2022. december 16., 14:222022. december 16., 14:22
Rendkívüli ülést hívott össze péntekre Csergő Tibor polgármester, hogy kijelöljék a képviselő-testület küldötteit a Monturist december 19-re kitűzött közgyűlésére és döntsenek az ott napirendre kerülő témákról. Ezt azonban a testület nagy többséggel elutasította. Az ülésen számos vád, gyanú is megfogalmazódott.
és ezzel befolyásolni akarta a cégben többségi tulajdonos budapesti V. kerület önkormányzatának álláspontját.
A Monturist vezetője, Török Csaba december 19-re hívta össze a cég közgyűlését, ezt az időpontot utóbb december 23-ra módosították. Erre kellett volna küldötteket delegálniuk. Azonban ez nem történt meg. A felszólalók szerint a közgyűlés nem a cég alapszabályának megfelelően volt összehívva, így ez semmisnek tekinthető.
Bajkó László tanácsos felszólalásában elmondta, tudomásukra jutott, hogy még az augusztusi közgyűlés előtt a polgármester levelet küldött a többségi tulajdonos budapesti V. kerületi önkormányzatnak, amiről nem tájékoztatta a testületet (azóta sem). Így nem ismerik ennek tartalmát, de feltételezik, hogy ezzel befolyásolni igyekezett a társtulajdonos önkormányzatot. Ugyanis az V. kerület erre a levélre utalva jelezte, hogy támogatja a Monturist vezetőjének javaslatait. Bajkó felvetette, hogy ez kimerítheti a befolyással való visszaélés gyanúját is.
Kérdésre válaszolva a városháza jogi irodájának munkatársai is megerősítették, hogy
A polgármester tehát olyan lépéseket tett, amire nem lett volna hatásköre, felhatalmazása, és azokról nem is tájékoztatta a testületet – mutattak rá a felszólalók.
Az ülés alatt az is kiderült, hogy a polgármester a napokban is küldött egy levelet az V. kerületi önkormányzat illetékeseinek.
mert fontos információkat tartalmazhat. Ha megteszi, az a jóhiszeműségét, tiszta szándékát igazolná – hangzott el.
Csergő Tibor ezt azzal utasította el, hogy
majd nyomatékosabb kérésre azt mondta, megvizsgálják ennek a lehetőségét, és amennyiben indokolt, majd megkapják a levelet a tanácsosok. Azzal vádolta a testületet, hogy a Monturist ellehetetlenítését akarják elérni.
A hosszúra nyúlt vitatkozás után a testület elutasította a polgármester előterjesztését. Közben Erős Levente közölte (és elvi egyetértését a jelenlévők többsége jelezte), hogy újabb levelet küldenek a képviselők az V. kerületnek, amiben többek közt azt kérik, hogy érintettség, érdekellentét és az abból fakadó összeférhetetlenség miatt
Tájékoztatják arról is az V. kerületet, hogy a gyergyószentmiklósi ügyészség vizsgálatot folytat közokirat-hamisítás és hűtlen kezelés gyanújával a Monturist Kft. körül felmerült problémák kapcsán.
Kérik, hogy jelöljenek ki egy időpontot, amikor személyesen találkozhatnak és beszélhetnek a közös dolgaikról, illetve a jövőbeli együttműködésről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
1 hozzászólás