Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Lehűl és csapadékosra fordul az idő a Kelemen-havasokban és a Görgényi-havasokban, 1700 méter fölött 2-es fokozatú lavinaveszély alakul ki – figyelmeztetett hétfőn a Maros megyei Salvamont és Salvaspeo hegyi- és barlangi mentőszolgálat.
2024. január 08., 18:542024. január 08., 18:54
A hegyimentők a közösségi média révén tudatták, hogy a Kelemen-havasokban és a Görgényi-havasokban fokozatosan lehűl az idő.
– ismerteti az Agerpres.
Maros megye hegyvidékein a következő időszakban havazni fog, ezért a hegyimentők javasolják, hogy
„A téli felszerelés kötelező” – figyelmeztetnek.
Lavinaveszély van a 2102 méter magas Pietrosz-csúcson, az 1990 méter magas Kis-Beszterce csúcson, az 1777 méteres Nagy-Mező-Havason és az 1731 méteres Kis-Mező-Havason.
Ilie Bolojan a képviselőház és a szenátus vasárnapi együttes ülésén kijelentette, hogy mélyreható reformok nélkül Románia nem léphet újra a fejlődés útjára és nem kerülheti el a költségvetési bonyodalmakat.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor a képviselőház és a szenátus vasárnapi együttes ülésén kijelentette, hogy egy 10 százalékos költségvetési hiány fenntarthatatlan.
A tanügyi szakszervezeti szövetségek vasárnap megerősítették, hogy hétfőn bojkottálni fogják a tanévkezdést, sztrájkőrséget tartanak a kormány épületénél, és felvonulást szerveznek a Cotroceni-palotáig.
Vasárnapi együttes ülésükön a képviselők és a szenátorok elfogadták a családon belüli erőszak visszaszorítására hivatott közös parlamenti különbizottság létrehozásáról szóló határozatot.
A szenátus és a képviselőház vasárnapi együttes ülésén elutasította A Bolojan-kormány lemondása – a legjobb módja az egészségügyi rendszer, de Románia kezelésének is című bizalmatlansági indítványt.
A képviselőház és a szenátus vasárnapi együttes ülésén Ilie Bolojan miniszterelnök felszólította az ellenzéket, hogy ne akadályozza a kormány munkáját „Cațavencu-típusú indítványokkal”.
Daniel David tanügyminiszter vasárnap azt üzente a tanároknak és a diákoknak, hogy megérti elégedetlenségüket a megszorító költségvetési intézkedésekkel szemben, de a iskola elsősorban a tanulókért van, várják őket szüleikkel a hétfői tanévnyitóra.
Óvodák, iskolák, öregotthonok, egyházi közösségek rendelhetnek házhoz egy mesemondót, aki népmesét ad elő, foglalkozást szervez.
Két férfi vesztette életét vasárnap reggel egy közlekedési balesetben Argeș megyében. A baleset során a két gépkocsi frontálisan ütközött.
Egy 40 éves férfi halt meg egy súlyos balesetben vasárnap reggel a bukaresti körgyűrűn. A szemtanúk elmondása szerint az autó átszakította a felüljáró védőkorlátját, lezuhant, és a hatalmas becsapódás után azonnal lángra kapott.
szóljon hozzá!