Fotó: Beliczay László
A korábbi évek népszersűgégén felbuzdulva jövőre negyedik alkalommal szervezi meg a Vállalkozz okosan elnevezésű, 10-12. osztályos diákoknak szóló üzleti tervek versenyét a Székelyudvarhelyi Magánvállalkozók Szövetsége (SZMVSZ) és a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium. Ezúttal kétnapos rendezvényre készülnek.
2022. december 21., 14:112022. december 21., 14:11
2022. december 21., 14:202022. december 21., 14:20
Az elmúlt évek népszerűségét igazolja, hogy jövőre az oktatási minisztérium versenynaptárába is bekerült a székelyudvarhelyi szervezésű Vállalkozz okosan elnevezésű gazdasági vetélkedő, amelyen
– fejtette ki a program újabb kiadását beharangozó sajtóeseményen Jakab Áron Csaba, az SZMVSZ elnöke.
Sipos István szervező, a református kollégium tanára elmondta, hogy tavaly negyvenkét csapat jelentkezett a vetélkedőre három székelyföldi megyéből.
Az első napot az ismerkedésnek, illetve a diákok és felkészítőik számára szervezett szakmai előadásoknak szentelik; másnap lesznek a konkrét megmérettetések.
Fotó: Beliczay László
A szervezők fontosnak tartották, hogy már most, jó idejében meghirdessék a versenyt, hiszen így lesz idejük felkészülni, ötletelni a diákoknak; ugyanakkor reményeik szerint kisebb az esélye annak, hogy más vetélkedővel egy időpontra essen a sajátjuk. Le is szögezték, hogy
A tervek szerint március elején fogják közölni a részletesebb információkat, a jelentkezési határidőt pedig ugyanazon hónap 24-re határozták meg. Ezek után nagyjából egy hónap áll a diákok rendelkezésére a projektjeik beküldésére, amelyet online zsűri értékel ki. A döntőt május 13-14-én tartják.
Fotó: Beliczay László
Fülöp Attila külsős szervező, a székelyudvarhelyi Kós Károly Szakközépiskola tanára hangsúlyozta:
A nyertes csapatok díjazása mellett, hiánypótló módon a felkészítő tanárok munkáját is értékelni fogják, remélve, hogy ez is motiválja az oktatókat a részvételre – jegyezte meg Jakab Áron Csaba.
Hiába nyerték meg a csíkszeredai lakók a fejlesztési ötleteikre az önkormányzat részvételi költségvetéséből a finanszírozást, mert sok esetben azok még nem valósulhattak meg. Többnyire a bürokrácia és a felmerülő többletköltségek miatt maradtak el.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A mentősök és tűzoltók erőfeszítései ellenére sem élte túl az áldozat a Maros megyei Nyomáton vasárnap délután történt traktorbalesetet, már a helyszínen életét vesztette.
Idén októberben 4.706.791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28.077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Románia csapata is részt vett azon a nemzetközi mentőversenyen Portugáliában, amely a világ húsz országának rohammentőcsapatait hozza össze 1999 óta. A hazai csapat első helyen végzett a Trauma Complex kategóriában.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Kétnapos keresés után holtan találtak rá a csíkszeredai Sándor Péter Katalinra – tájékoztatott a Hargita megyei rendőrség vasárnap délután.
Kihirdették a Marosvásárhelyen megszervezett, 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjazottjait. A 20 ezer lej értékű fődíjat idén a lengyel Michał Toczek: Egy kiégett házasság című rövidfilmje kapta.
Az idei év első kilenc hónapjában 59.056 vállalkozást töröltek a cégjegyzékből Romániában, 23,41 százalékkal többet, mint 2023 azonos időszakában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közölt adataiból.
szóljon hozzá!