Tánczos Barna (balról) és Korodi Attila. Parlamenti munkájukról számoltak be a csíki képviselők
Fotó: Gábos Albin
Az új vadászati törvény megtéríti a vadkárokat, és azokban az esetekben is kárpótlást nyújt, ha egy személy vadállat támadásának áldozatává vált – hangzott el egyebek mellett azon a sajtótájékoztatón, amelyet Korodi Attila és Tánczos Barna RMDSZ-es politikus tartott parlamenti munkájuk ismertetéséért.
2018. november 22., 19:592018. november 22., 19:59
Munkájukról számoltak be Korodi Attila és Tánczos Barna RMDSZ-es politikusok a Csíkszeredában tartott csütörtöki sajtótájékoztatón. Korodi Attila parlamenti képviselő kiemelte, egy hosszan tartó vita után szerdán a képviselőház döntő kamaraként elfogadta az RMDSZ által benyújtott javaslatokat is tartalmazó vadászati törvényt. Mint rámutatott, az új jogszabály előrelépés, hiszen megtéríti a vadkárokat, és azokban az esetekben is kárpótlást nyújt, ha egy személy vadállat támadásának áldozatává válik. Hozzátette,
Ezentúl a megyei önkormányzatok, amennyiben szerződésük van a szakminisztériummal, előfinanszírozhatják a kárterítést, így az érintetteket sokkal rövidebb határidőn belül kifizetik, majd a pénzösszegeket utólagosan megkapja a minisztériumtól a megyei önkormányzat. Amennyiben a szaktárca sürgősségi kilövési engedélyt bocsát ki, vagy vadak áthelyezését hagyja jóvá, például a medvék esetében, akkor az ezzel járó költségeket is fedezheti a megyei önkormányzat a szerződés értelmében. A környezetvédelmi szakpolitikus emlékeztetett, mindeddig a vadásztársaságok hatáskörébe tartozott ezen műveletek elvégzése, azonban az állam semmilyen intézménye nem fizetett a vadállatok kilövéséért vagy elszállításáért.
Korodi kiemelt egy másik nagyon fontos módosítást: a szaktárca kárpótolja azokat a személyeket, akik medvék vagy más vadállatok támadásainak áldozatai voltak.
„Amennyiben medvetámadás következtében valaki kórházba kerül, vagy életét veszíti, az állam felelősséget vállal,
Amennyiben nem dolgozott, akkor a minimálbér értékét mindaddig, amíg az elhunyt elérte volna nyugdíjas kort” – taglalta a törvényhozó.
Tánczos Barna szenátor arról beszélt, hogy korábban elfogadták azt a kezdeményezésüket, miszerint a közepes vállalkozások ne a regionális pénzügyi kirendeltségeknél adózzanak és intézzék ügyeiket, hanem a korábbi eljáráshoz visszatérve, újra a megyei közpénzügyi adminisztrációkhoz tartozzanak.
A jogszabályban viszont nem volt határidő megszabva a változás bevezetésére, így a gyakorlatban mindeddig nem történt változás. Ezúttal azonban született egy kormányrendelet, amely december 15-ében szabta meg az említett „újdonság” bevezetésének határidejét. Így e dátum után
Orvosi felszereléseket adományozott pénteken az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőségnek.
Útjára indult a 100 Lélek 100 Cipő elnevezésű adománygyűjtő akció Marosvásárhelyen, idén is a nehéz helyzetben élő gyerekeknek vásárolnak lábbelit.
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alpolgármesterének a helyi önkormányzat képviselői pénteken. A döntés egyhangúlag született meg.
Tizennégy személyt kísértek be a rendőrségre, miután pénteken általános razziát tartottak a Maros megyei Makfalván.
Az FK Csíkszeredához látogatott Szijjártó Péter miniszter pénteken; a zárt körű találkozón betekintett a romániai női labdarúgó élvonalban szereplő együttes edzésére is.
Az amerikai, de a romániai választások is napirendre kerültek pénteken azon a csíkszeredai eseményen, ahol Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter volt Kelemen Hunor RMDSZ-elnök beszélgetőtársa.
Előzetes letartóztatásba került pénteken egy 17 éves kézdivásárhelyi fiatal, akit azzal gyanúsítanak, hogy megkéselt egy 33 éves férfit.
Porig égett egy lakókocsi, amelyet tulajdonosa szándékosan gyújtott fel a Maros megyei Jedden – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya. A férfi előzetes letartóztatásba került.
Gyűjtőakciót szervez a Csíkszeredai Vöröskereszt, hogy szebbé tehessék a rászoruló családok ünnepi időszakát. Adományként élelmiszert és édességet lehet a gyűjtőpontokhoz vinni.
Emberkereskedelemmel és munkaerő-kizsákmányolással foglalkozó bűnszervezetet számolt fel a Kovászna megyei rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) a magyarországi hatóságok együttműködésével.
szóljon hozzá!