Kedden délután indították el a mobilalkalmazást, amely automatikusan jelzi, hogy milyen látnivalók vannak abban a körzetben, ahol éppen tartózkodunk
Fotó: Haáz Vince
Maros megye népszerűsítését, rejtett kincseinek és értékeinek bemutatását, valamint minél több turistának a régióba vonzását tűzte ki céljául tavalyi megalakulásakor a Visit-Maros Egyesület, amelynek munkaközössége kedden délután új honlapot és a mobiltelefon-alkalmazást mutatott be, indította útjára.
2019. május 07., 21:542019. május 07., 21:54
2019. május 08., 10:202019. május 08., 10:20
Az épített örökség – kastélyok, várak, templomok –, a természeti sajátosságok – hegyek, dombok, erdők, tavak, túraösvények, kilátók –, szórakozási, kikapcsolódási, művelődési, pihenési és feltöltődési lehetőségek megismertetése, vonzóvá tétele ma már elengedhetetlen ahhoz, hogy fellendüljön az idegenforgalom Maros megyében.
Hogy aki Marosvásárhelyre jön, vagy Segesvárra, az ne csak egy napot töltsön a városban, hanem nézzen körül a megyében, használja ki azokat a lehetőségeket, amit a természeti adottságok nyújtanak, amit a látnivalók biztosítanak.
Fotó: Haáz Vince
A weboldal és mobilapplikáció nem csupán egy-egy hely leírásával ösztönzi a turistát, de a környékbeli látnivalókra, szálláshelyekre, étkezési lehetőségekre, különböző szolgáltatásokra is felhívja a figyelmet.
– fogalmazott Szőcs Levente Zsolt, a Visit-Maros Egyesület elnöke, aki társaival azt szeretné elérni, hogy az idelátogatók minél több időt töltsenek Maros megyében. Noha a világban a rövid utak népszerűsége növekszik, mindenhol csak keveset ülni, és gyorsan megnézni, amit lehet, a Maros megye turisztikai felvirágoztatásáért tevékenykedő egyesület éppen ennek az ellenkezőjét szorgalmazza:
Látogasson el a történelmi jelentőségű városokba, fedezze fel annak értékeit, tekintse meg az épített örökséget, a természeti kincseket, pihenjen, töltődjön fel, válogasson a számtalan lehetőség közül, vegyen részt a különböző programokban, legyen az kézműves vásár, koncert, színházi előadás, fesztivál, gasztronómiai bemutató.
Szőcs Levente Zsolt, a Visit-Maros Egyesület elnöke
Fotó: Haáz Vince
A weboldalt Osváth Emese projektvezető ismertette. Három nyelven – románul, magyarul és angolul – négy kategóriára osztva találhatjuk meg Maros megye sajátosságait: az épített örökség, a séták, a legendás helyek és az outdoor kategóriákban.
Az épített örökséghez tartozik minden, amit a történelem során felépítettek: várak, kastélyok, templomok, érdekes épületek.
Ha a séták kategóriára kattintunk, ismeretterjesztő útvonalakat találunk interaktív térképekkel művészetről, történelemről, vallásról.
A legendás helyek azokat a történelmi nevezetességeket, helységeket mutatják be, amelyekhez érdekes történetek, legendák, mesék kapcsolódnak.
Az outdoor (szabadidős) tevékenységek a kerékpározás, lovaglás, túrázás, hegymászás, raftingolás lehetőségeit ismertetik Maros megyében.
A leírások mellett térkép, sok-sok fotó látható, illetve olyan úti beszámolók, amelyek pontosan leírják azokat a gyakorlati tudnivalókat, amelyekre szükség van egy-egy út során, akár azt, hogy mennyibe kerül egy múzeumi belépő, vagy hol kell érdeklődni egy templom bejárati kulcsa iránt, hol lehet a közelben kávézni, vagy milyen út vezet egy várhoz, várromhoz.
Péter Ferenc szerint a turizmus fellendítése fontos a megye számára
Fotó: Haáz Vince
A Visit-Maros Egyesület weboldalának és mobilalkalmazásának bemutatóján Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke is arra hívta fel a figyelmet, hogy mennyire fontos a turizmus a gazdaság fellendítése szempontjából, és hogy mennyi lehetőség létezik a megyében, amelyek népszerűsítését, megismertetését vállalta az egyesület munkaközössége.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
szóljon hozzá!