Idéntől valamely szociális tevékenységet végző civil szervezetnek az adónk 3,5 százalékát is felajánlhatjuk
Fotó: Thomas Campean
Újdonság ebben az évben, hogy jövedelemadónk akár 3,5 százalékát is felajánlhatjuk valamely civil szervezetnek, amennyiben az szociális tevékenységet fejt ki és eleget tesz az adó- és pénzügyi hivatal erre vonatkozó előírásainak. Idén március 15-ig kell iktatnunk jövedelemadó-bevallásunkat.
2019. február 18., 11:062019. február 18., 11:06
2019. február 18., 11:192019. február 18., 11:19
Míg az előző években május 20-ig adhatta le a lakosság a 230-as számú adóbevallási ívet, idén ennek határideje március 15-e. Ahhoz, hogy jövedelemadónk 2 százalékát valamely civil szervezetnek adományozhassuk, az általunk kiválasztott egyesületnek vagy alapítványnak előzőleg regisztrálnia kell az adóhivatalban, valamint számos más előírásnak is meg kell felelnie – tájékoztatott Daniela Robu. A Maros megyei adóhivatal munkatársa elmondta,
A legnagyobb összeg 88 500 lej volt.
Hargita megyében 2018-ban 29 870 személy utalta át jövedelemadójának 2 százalékát valamely civil szervezet javára – tudtuk meg a megyei közpénzügyi adminisztráció vezetője, Dimén Hunor Dénes és György József irodafőnökök által aláírt, szerkesztőségünkhöz címzett hivatalos dokumentumból.
– tájékoztattak a hivatal vezetői.
Az adóbevallási határidő módosítása kedvezőtlenül érinti a civil szervezeteket – véli Koreck Mária, a Divers Egyesület elnöke, a marosvásárhelyi civil szervezetek vásárának ötletgazdája és szervezője. Mint érdeklődésünkre elmondta,
A 2 százalékot ugyanakkor bármely szervezet megkaphatja, hiszen az adóhivatal nyilvántartásában valamennyi hivatalosan működő alapítvány vagy egyesület szerepel.
Hogy mennyire okoz ez túlterhelést az iratokat iktató hivatalnokoknak, illetve a sorban álló adófizetőknek, még nem lehet tudni. Hargita megyében bíznak abban, hogy a határidő módosítása semmilyen fennakadást nem jelent majd. Maros megyében sokan postán küldik el kitöltött nyomtatványaikat, megspórolva ezáltal egy hosszas sorban állást.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!