Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Marosvásárhelyen immár huszadik éve kidíszített, Mikulások vezette buszokkal utazhatnak a gyermekek és felnőttek decemberben. Idén a járműveket a város jelentős épületeiről készült rajzok díszítik.
2022. december 08., 15:232022. december 08., 15:23
2022. december 08., 16:272022. december 08., 16:27
Az előttünk álló hétvége lesz az első idén Marosvásárhelyen, amikor felülhetünk a Mikulásbuszokra. A tömegközlekedésért felelős alpolgármester, Portik Vilmos elmondta, hogy immár huszadik éve szállítják kidíszített buszok ilyenkor a városlakókat. Az első ilyen buszt 2002-ben Dudás István egykori karbantartó és jegyszedőként dolgozó felesége tervezte és „öltöztette ünnepi ruhába”. Idén az alpolgármester javaslata nyomán a város jelentősebb épületei köszönnek vissza a két feldíszített buszról.
Pénteken az egyik Mikulásbusz a 20-as útvonalon közlekedik a Tudor lakótelepről a nagykórházhoz és vissza, de utazhatunk vele a 4-es útvonalon is a vegyipari kombináttól az Egyesülés negyedbe. Szombaton a Tudor és Egyesülés negyed (30-as) és a Belvedere-nagykórház (30B) útvonalon ülhetünk szép színes buszokon.
Vasárnap a 17-es (Vegyipari kombinát–Tudor) valamint a 26-ös (Sapientia egyetem–Kárpátok sétány) táblák kerülnek fel a Mikulásbuszokra. December 12-én, hétfőn a Kövesdombon lakók ugorhatnak fel egyszerűen a 23-as járat útvonalán közlekedő feldíszített buszokra, de a Sapientia és nagykórház között közlekedő 27-es is ünnepi busz lesz.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!