Másodszor is eredményt hirdettek az EU-s forrásokból megépített korszerű hulladéklerakó működtetésére kiírt versenytárgyaláson, de az egyik vesztes újra megóvta a döntést. Kovászna Megye Tanácsa pénteki rendkívüli ülésén arról döntött, hogy külső jogi szolgáltatást szerződtet a lécfalvi hulladéklerakó működtetésével kapcsolatos fellebbezések és pereskedések képviseletére.
2017. február 17., 19:102017. február 17., 19:10
Tamás Sándor, a megyei önkormányzat elnöke kifejtette, „a romániai közbeszerzési törvények hiányossága miatt ott állunk, ahol a part szakad: tavaly áprilisban indítottuk el az eljárást a lécfalvi hulladéklerakó üzemeltetőjének kiválasztására, hat cég jelentkezett, azóta fellebbezések és pereskedések sora zajlik, a létesítmény kihasználatlanul áll, többek között fizetni kell az őrzését, az elhasznált villamos energiát – ez havi 15 ezer lejes költséget jelent. Az pedig nem vigasztal senkit, hogy az országban harminc ilyen eset van, miközben uniós támogatásból kiépítettük a korszerű hulladékrendszert, kénytelenek vagyunk pénzért Brassóba szállítani a szemetet. A jelenlegi törvénykezés megengedi, hogy a megyei tanácsosok jóváhagyásával ügyvédi szerződést kössünk, erre volt az ősszel már precedens.”
Kovászna Megye Tanácsának elnöke hozzátette, az önkormányzat jogi osztályán egy korábbi leépítés miatt eleve két jogászállással van kevesebb, ugyanakkor két szabad jogtanácsosi helyet nem sikerült betölteni, ezért is indokolt a külső jogi iroda bevonása.
A hulladéklerakó megépítése 82 millió lejbe került, Lécfalva közelében 16 hektáron építették meg a tárolót és feldolgozót, ám mégis Brassó megyébe szállítják a háromszékiek szemetét, mert amíg nem választják ki a működtetőt, nem tudják beindítani az új létesítményt.
Úgy rossz, ahogy van – summázott Miklós Zoltán RMDSZ-es parlamenti képviselő, miután elolvasta a Mentsétek meg Romániát Szövetség közigazgatási átszervezésre vonatkozó törvénytervezetét.
Talán az utolsó üveggyűjtés lesz az, amelyet november 8–9-én szervez a sepsiszentgyörgyi Tega köztisztasági vállalat.
Svéd krimik helyett inkább kortárs erdélyi magyar irodalmat olvassanak a diákok – elsősorban ez lenne a célja a kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár szervezésében zajló, kedden kezdődő rendezvénysorozatnak.
Nyilvános árverésre bocsátja Kézdivásárhely önkormányzata a lakóövezethez tartozó, szabadon maradt parkolóhelyeket – tájékoztatnak a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Sokan igyekeztek székely zászlókkal vasárnap este Sepsiszentgyörgyön a városszéli Orotvány irányába, ahol már állt az őrtűznek felállított máglya. Mindez a jelen- és távollévők székelyföldi autonómiaigényét nyomatékosította.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
szóljon hozzá!