Az oktatási minisztériumhoz fordultak a háromszéki háziorvosok, kérve, hogy ne kelljen értelmetlen igazolásokat kiállítaniuk a diákoknak, és hogy ne adjanak jegyet a testnevelés órán, mert ezzel a gyerekek egy részét elriasztják a sporttól.
2012. október 10., 17:502012. október 10., 17:50
Seres Lucia, a Kovászna megyei Háziorvosok Egyesületének elnöke szerdán sajtótájékoztatón elmondta, írásban kérték a szaktárcát, módosítsa az erre vonatkozó rendeleteit. Minden gyerektől kérik a tornára való alkalmasságát igazoló bizonylatot, tehát például Kovászna megyében 38 ezer diák a tanévkezdés utáni napokban megrohamozza a háziorvost. Ebben a formában értelmetlen és bürokratikus a bizonylat, hiszen az orvosok képtelenek néhány nap alatt alaposan megvizsgálni több ezer gyereket, ezért a kórtörténet alapján állítják ki a dokumentumot. Az orvosnő elmondta, rengeteg bosszúságot okoz a tornaóra-igazolás, a szülőknek nincs türelmük kivárni a sorukat, hiszen mindössze egy papírra lenne szükségük, a többi beteg panaszkodik, hogy az igazolások miatt kénytelen várni, az orvosok pedig bizonylatokat írnak, ahelyett, hogy a betegeket vizsgálnák.
„Minden gyereket egy évben egyszer behívunk általános kivizsgálásra, ezt általában a születése hónapjában tesszük. Akkor alaposan megvizsgáljuk őket, és akkor kellene kiállítsunk egy évre szóló bizonylatot az egészségi állapotukról. Természetesen, ha valami betegség, változás közbejön, a beteg úgyis felkeresi a háziorvost, és akkor új igazolást kaphat” – ismertette az oktatási minisztériumhoz is eljuttatott javaslatukat Seres Lucia. Ugyanakkor azt is kérik, hogy a testnevelés órákon ne adjanak jegyet a gyerekeknek. A kötelező normák nehezek, ezért sok gyerek gyenge jegyet kap, a szülők pedig mindent kitalálnak, hogy felmentessék őket, mert a tornajegy rontja az általánosukat. Testnevelés órán csak átment vagy nem minősítést kellene adjanak a diákoknak, a rászorulóknak pedig lehetőséget kellene biztosítani a gyógytornára, véli Seres Lucia, aki abban bízik, hogy az oktatási és az egészségügyi minisztérium között létrejön a megegyezés, és figyelembe veszik javaslataikat.
Különleges esemény előzte meg a SepsiClassic komolyzenei fesztivál nyitónapját: negyven lelkes kerékpáros gyűlt össze és vonult végig a város utcáin klasszikus dallamok kíséretében. A stílusos kezdést kulturális és zenei programsorozat követi.
Jelentős gazdasági bűncselekmény gyanújával nyomoz a Kovászna megyei ügyészség. Hétfőn több házkutatást is végrehajtottak, amelyek során okiratokat és informatikai eszközöket foglaltak le.
A tartós szárazság egyre aggasztóbb vízhiányt idéz elő Háromszéken. A legtöbb településen felszólítással próbálják szabályozni az ivóvízfogyasztást, máshol időszakosan korlátozzák az ellátást, ezzel megelőzvén a nagyobb bajt.
Főként visszaváltható üvegekre vadászva feszítik fel az okoskonténereket Sepsiszentgyörgyön. A TEGA igazgatója a lakosság segítségét kéri a vandalizmus megfékezésében.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
szóljon hozzá!