Fotó: Gecse Noémi
Háromszéken elfagytak azok a vízvezetékek, melyeket nem ástak elég mélyre, és azok a vízórák, melyek aknáját nem szigetelték megfelelően.
2017. február 12., 17:192017. február 12., 17:19
Kozsokár Attila a Kovászna Megyei Közüzemek Rt. aligazgatója portálunknak elmondta, a vízórák esetében van gyors megoldás, ám ha a föld alatti vezetékek fagytak el, az érintett háztartásokba csak akkor lesz újra víz, ha enyhül az idő, és tudnak dolgozni.
A legsúlyosabb a helyzet Gidófalván, ahol mintegy húsz családnál már hetek óta nincs víz. Az Erdélyi Magyar Néppárt gidófalvi önkormányzati képviselői petíciót nyújtottak be a közüzemekhez, sőt a prefektúra segítségét is kérték. Hangsúlyozzák, hogy a víz nélkül maradt családok rendesen fizetik a számlát, a szerződésben írt kötelességüket maradéktalanul teljesítik, ám mégis hetek óta nincs vizük, a legnagyobb gondot ilyen körülmények között az állatok itatása jelenti. Kozsokár Attila hangsúlyozta, Gidófalván a hálózat elemeinek 70- 80 százaléka nincs megfelelő mélységben elhelyezve.
Mint megtudtuk, 110 centiméteren van a fagypont, ám a gidófalvi vezetékeket csak 50- 60 centiméter mélységben fektették le. A hálózatot a helyi önkormányzat megrendelésére építette ki a versenytárgyalást megnyerő cég, a közüzemek pedig utólag csak a működtetését vette át, pontosított az aligazgató.
Kozsokár Attila elmondta, Gidófalva mellett még Bodzafordulón voltak problémáik, Sepsiszentgyörgyön pedig vízórák fagytak el, ott ahol az aknát nem szigetelték megfelelően. Az elfagyott vezetékekben szinte lehetetlen megtalálni a jégdugót, csak akkor tudnak beavatkozni, ha valamennyire enyhül az idő.
A hosszú távú megoldás az lenne, ha az egész rendszert megfelelő mélységbe helyeznék, ám ez hatalmas beruházást jelent, és erre egyelőre nincs pénz – szögezte le az aligazgató.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Új kialakítású szeméttárolókkal védekeznek a szeméthalmok ellen Sepsiszentgyörgyön a Csíki Negyedben, céljuk, hogy a guberálók miatt kialakuló katasztrofális helyzetet felszámolják és a lakóknak ne kelljen a kiöntött szemétben járkálniuk.
szóljon hozzá!