Fotó: illusztráció
Rendkívüli tanácsülést hívott össze augusztus 12-ére a Maros megyei önkormányzat vezetősége, hogy a testület jóváhagyja a 63-as számú kormányrendelet alapján előírt csökkentett létszámot az alárendelt intézmények számára. A jogszabály végrehajtása kötelező jellegű, ellenkező esetben szankciókat tartalmaz a hatóságokra nézve. Csakhogy a PSD-frakció megmakacsolta magát, a többi párt pedig „bevette” a politikai számtan-kibúvót.
2010. augusztus 12., 16:042010. augusztus 12., 16:04
2010. augusztus 12., 17:272010. augusztus 12., 17:27
Fotó: Boda L. Gergely
A rendkívüli megyei tanácsülés napirendjén egy sürgősségi és 7 rendes napirendi pont szerepelt, ezek közül 6 a megyei tanácsnak alárendelt különböző intézményekben eszközölt leépítésre vonatkozott. Hogy melyik intézménytől hány személyt kell elbocsájtani, azt a június 30-án hozott 63-as számú kormányrendelet szabályozza.
Már az ülés elején felszólalt a Szocáldemokrata Párt (PSD) frakciójának vezetője, Vasile Boloş, aki közölte: nem tartja helyesnek, hogy a kormány által okozott gondokat a helyi hatóságoknak kelljen orvosolniuk, ezért a frakció tartózkodni fog.
Megszűnt volna a megyei tanács?
A megyei tanács elnöke, Lokodi Edit Emőke elmondta, a határozattervezetet a testület tagjainak kétharmada kell megszavazza, ellenkező esetben vállalniuk kell a jogszabályban rögzített szankciókat, miszerint a továbbiakban az önkormányzat semmire nem kap pénzt, sem a kormánytól, sem a Közpénzügyi Igazgatóságtól, vagyis gyakorlatilag felfüggesztheti működését. „Gondolják át döntésüket, hiszen ellehetetlenítenék a megyei tanácsot, nem tudnánk fizetéseket adni, az elkezdett projektjeinket nem tudnánk folytatni” – mondta Lokodi Edit.
Fotó: illusztráció
Emil Boc kényszerítőzik
A szintén ellenzéki PNL frakciójának elnöke, Mora Ákos szerint a két rossz közül a kisebbiket kell választani, ezért – annak ellenére, hogy ellenzik a kormány intézkedéseit, mivel csak megszorításokat rendeltek el, gazdaságélénkítő elképzeléseik nincsenek – megszavazzák a leépítéseket. „Emil Boc gyakorlatilag ránk kényszeríti ezt, ami nem korrekt, nem etikus és nem is hatékony. Országos szinten a leépítések nem érik el a céljukat, ezért valószínűleg lesz még egy munkahelycsökkentési hullám a közszférában”– fogalmazott Mora Ákos.
Csatlakozott hozzá a PD-L-s Mihail Poruţiu is, aki úgy vélte, az utóbbi években indokolatlanul felduzzasztották a közalkalmazottak számát 900.000-ről 1,5 millióra, emellett pedig számítógépesítették a rendszert. „Akkor kell spórolni, amikor van miből, nem kellett volna annyi projektet elkezdeni, így elpazarolni a közpénzeket” – mondta.
Fotó: Boda L. Gergely
A szabadnapokat a munkavállalók mindig nagyon várják, akár egyházi vagy világi ünnepekről – húsvét, karácsony, a munka ünnepe vagy éppen a nemzetközi gyermeknap –, akár a szabadságról van szó.
Több mint 18 millió román állampolgárt várnak vasárnap az urnákhoz, hogy a tizenegy jelölt közül megválasszák Románia új elnökét.
Nemi erőszak és más szexuális bűncselekmények miatt jogerősen nyolc év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Huși volt ortodox püspökét, Corneliu Bârlădeanult, világi nevén Corneliu Onilát.
Cáfolta szerdán az energiaügyi miniszter azokat a közösségi médiában terjedő híreszteléseket, miszerint az elnökválasztás első fordulója idején áramkiesés várható – számolt be az Agerpres.
A járóbeteg-rendelők zárva tartanak a május elsejei hosszú hétvégén – adta hírül a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórház.
Idén is lehet igényelni az Euro200-as programban a 200 euró értékű számítógép-vásárlási támogatást. Azok a diákok részesülhetnek benne, akiknek családjában az egy főre eső havi bruttó jövedelem nem haladja meg az 500 lejt.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a 2025–2026-os tanév közoktatási és felsőoktatási beiskolázási tervét.
Egy gyorshajtó lefülelésével és a rá kiszabott bírság elrettentő erejével igyekszik a rendőrség a száguldó sofőrökre hatni a május 1-jei hosszú hétvége előtt.
szóljon hozzá!