Két nap leforgása alatt tíz ajtót rongáltak meg
Fotó: TEGA Rt.
A sepsiszentgyörgyi zárt hulladékgyűjtők körül szétszórt szemét okozta gond nem új keletű. A TEGA hulladékgazdálkodási vállalat különböző módon próbál megoldást találni arra, hogy a gyűjtők belsejében ne legyen rendetlenség, ennek első feltétele, hogy ténylegesen zárva maradjanak az ajtók. Ezt viszont mindeddig nem sikerült maradéktalanul megoldani.
2024. január 18., 19:412024. január 18., 19:41
Az elmúlt hét péntekén hiába vásárolt 75 új lakatot a TEGA hulladékgazdálkodási vállalat, és szerelte fel azokat 35 gyűjtőre, 48 óra leforgása alatt 10 ajtót már nem lehet újra bezárni.
Máté László igazgató értetlenségét fejezte ki amiatt, hogy az ilyen rongálások után sosem jelentkezik bár egy szemtanú.
„Korábban volt, ahova kamerát szereltünk, és az is eltűnt. Ha azt akarjuk, hogy a lakhelyünkön ne legyen szemét, nem elég a TEGA, nem elég a rendőrség sem önmagában. Mivel vasból készült, erős tárgyakról beszélünk, nem lehet ezeket zaj nélkül összetörni, valaki csak észreveszi, hallja.
ellenkező esetben mindig ugyanez lesz: költjük a pénzt, javítunk, próbáljuk a lakóknak kellemesebbé tenni a környezetet, aztán kezdjük elölről” – bosszankodott a TEGA vezetője.
Fotó: TEGA Rt.
Hab a tortán, hogy a városban továbbra is előfordul, hogy az éjszaka leple alatt ismeretlenek az utcai szemeteseket rongálják: legutóbb a Grigore Bălan sugárúton a villanyrendőrtől a 105-ös tömbházig minden szemetest felrúgtak. „Nem állíthatunk rendőrt és nem szerelhetünk kamerát minden szemétkuka mellé. Itt megint csak az tud valamit tenni, aki látja, mi történt. Nem arra kérem az embereket, hogy magukat sodorják bajba, hanem, hogy annak szóljanak, akinek ez hatásköre” – hangsúlyozta Máté László.
A helyzeten nem könnyít a helyi rendőrséget is érintő pénzszűke. Amint azt annak vezetőjétől, Hadnagy Istvántól ugyanis megtudtuk, idén saját költségvetésből nem tudják bővíteni a kamerarendszerüket. Hosszú távon olyan rendszert szeretnének, amely akár egy autó rendszámának azonosítását is lehetővé teszi.
Nemcsak a városi piacokon árulják már a bárányhúst a juhtartó gazdák, egyre többen az online térben is értékesítik a húsvéti ünnepi asztalra valót. A székelyföldi városokban kilónként átlagban 45–50 lejért kínálják a bárányhúst, hasonló áron, mint tavaly.
A tűzoltóság tűzvédelmi ellenőrzéseket végez, a rendőrség a közbiztonságra vigyáz, a csendőrség pedig fokozottan jelen lesz az egyházi épületek és turisztikai övezetek környékén a húsvéti ünnepek idején Hargita megyében.
A Mihail Kogălniceanu-légibázis korszerűsítése és bővítése a román kormány több mint 2,5 milliárd eurós beruházásával a NATO stratégiai központjává teszi ezt a létesítményt a régióban.
Saját katonai drónokat gyárthat Románia az év végétől, hozzávetőlegesen két és fél év múlva pedig a fegyverekhez szükséges lőpor gyártását is elkezdheti az ország – értesült az Agerpres hírügynökség védelmi forrásokból.
Olthévízről Marosvásárhelyre kellene eljusson egy kis madár – segítséget kér a Milvus Csoport.
Az érettségi írásbeli vizsgáinak napjain, azaz június 10. és 16. között aszinkron online oktatásra térhetnek át azok az iskolák, amelyek vizsgahelyszínként szolgálnak – közölte szerdán az oktatási minisztérium.
Különleges hangulatú tavaszi vásárra várják a helybélieket és látogatókat Gyergyóújfaluban csütörtökön. A Tavaszi Forgatag igazi közösségi élményt ígér kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A helyi viseletre külön figyelmet fordítanak.
Személygépkocsi és vonat ütközött össze szerda délután Galócásnál – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a vakációs utalványok elszámolásának mechanizmusát.
Az Öveges József – Vermes Miklós Fizikaverseny országos döntőjén hatvan VII-XI. osztályos diák mérte össze tudását április 11-13. között. A vetélkedőt Kolozsváron tartották, a székelyföldiek is nagyon jól szerepeltek.
1 hozzászólás