Fotó: Kovács Mihály Levente Facebook-oldala
Magyarországból, Horvátországból, Szlovákiából és Szerbiából érkeztek magyar üzletemberek Marosvásárhelyre, hogy találkozzanak, tapasztalatot cseréljenek és együttműködési szerződéseket kössenek az erdélyiekkel. A korábbi találkozók nyomán 1,5 millió eurónyi közös üzlet jött létre.
2022. október 07., 17:412022. október 07., 17:41
Immár harmadik alkalommal tartották meg Marosvásárhelyen a magyar vállalkozók találkozóját, amelyen a különböző ágazatokban és különböző országokban élő magyar üzletemberek tanácskoztak. Csütörtökön egy online marketinggel kapcsolatos képzésen vehettek részt az érdekeltek és megnézhették, hogy milyenné lett Marosvásárhely legújabb irodaháza, a Multinvest Business Központ. Pénteken pénzügyi szakértők, stratégia tanácsadók tartottak előadásokat, de a jelenlevők az alternatív energiaforrásokról is érkeztek, majd feltérképezték az erdélyi inkubátorházakat.
Az egyik főszervező, Besenyei Sarolta, a Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. regionális képviseletének vezetője a Székelyhonnak elmondta, hogy
Ez alkalommal mintegy 40 cégvezető jött el, hogy elmondja, hogy milyen sikerei és nehézségei vannak, milyen megoldásokat talált a jelenlegi gazdasági nehézségek leküzdésére. Mint a főszervező hangsúlyozta, jó volt újra látni, hogy egymástól tanulnak a jelenlevők, de új gazdasági kapcsolatok, együttműködések is kialakulnak. Megtudtuk, hogy az előző találkozók nyomán mintegy 1,5 millió eurónyi üzlet jött létre.
A St. Georgius Manager Club elnöke, Nyulas Bernát azt hangsúlyozta, hogy azért tartja fontosnak ezeket a találkozókat, mert részben szembesülnek azzal, hogy mennyi közös gond van Európa-szerte, ugyanakkor közösen keresik a megoldásokat az energiahiány okozta problémákra, de a keresletcsökkenésre és számtalan más gondra is.
A találkozón résztvevők nem mulasztották el megtekinti Marosvásárhely emblematikus épületét, a Kultúrpalotát és sétálni egyet a Székelyföld kapujaként emlegetett városban.
Hiába nyerték meg a csíkszeredai lakók a fejlesztési ötleteikre az önkormányzat részvételi költségvetéséből a finanszírozást, mert sok esetben azok még nem valósulhattak meg. Többnyire a bürokrácia és a felmerülő többletköltségek miatt maradtak el.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A mentősök és tűzoltók erőfeszítései ellenére sem élte túl az áldozat a Maros megyei Nyomáton vasárnap délután történt traktorbalesetet, már a helyszínen életét vesztette.
Idén októberben 4.706.791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28.077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Románia csapata is részt vett azon a nemzetközi mentőversenyen Portugáliában, amely a világ húsz országának rohammentőcsapatait hozza össze 1999 óta. A hazai csapat első helyen végzett a Trauma Complex kategóriában.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Kétnapos keresés után holtan találtak rá a csíkszeredai Sándor Péter Katalinra – tájékoztatott a Hargita megyei rendőrség vasárnap délután.
Kihirdették a Marosvásárhelyen megszervezett, 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjazottjait. A 20 ezer lej értékű fődíjat idén a lengyel Michał Toczek: Egy kiégett házasság című rövidfilmje kapta.
Az idei év első kilenc hónapjában 59.056 vállalkozást töröltek a cégjegyzékből Romániában, 23,41 százalékkal többet, mint 2023 azonos időszakában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közölt adataiból.
szóljon hozzá!