A sepsiszentgyörgyi kórház. Archív
Fotó: Kocsis B. János
Lényegesen csökkent a sepsiszentgyörgyi kórházba beutalt betegek száma, így elkezdődhet a visszaszervezés, hogy ne csak koronavírus-fertőzött vagy fertőzésgyanús betegeket lássanak el – jelentették be szerdán online sajtótájékoztatón a kórház vezetői.
2020. május 27., 17:172020. május 27., 17:17
András-Nagy Róbert igazgató elmondta, jelenleg tíz koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált személy van a kórházban, további hat esetben a teszteredmény még nem igazolta vissza a fertőzést. Egy beteg van súlyos állapotban az intenzív terápián, egyelőre nem szorul lélegeztetőgépre. A többi esetben a betegség könnyű lefolyású.
Rosu Mátyás orvosigazgató elmondta, az országban több mint háromezer orvos, közülük a sepsiszentgyörgyi kórház több munkatársa is aláírta a beadványt, amelyben kérik, hogy a tünetmentes fertőzötteket, valamint azokat, akiknél a betegség könnyű lefolyású, ne utalják be kórházba, maradhassanak lakhelyi elkülönítésben. A beadványt eljuttatták az egészségügyi minisztériumba és a parlament egészségügyi bizottságaihoz is.
– mondta András-Nagy Róbert.
A nemzetközi ajánlások szerint csak akkor tudnak visszatérni a nem koronavírus-fertőzött betegek ellátására is, ha biztosítani tudnak három külön útvonalat: a fertőzötteknek, a gyanús eseteknek és azoknak, akiknél fel sem merül a koronavírus-fertőzés gyanúja. Jelenleg a megye többi kórházába irányítják a nem koronavírus-fertőzötteket. A sepsiszentgyörgyi kórházból 15 alkalmazott dolgozik a kézdivásárhelyi kórházban, ahol megnövekedett az esetszám. András-Nagy Róbert hangsúlyozta, ha véget ér a járvány, akkor megye-, térség- és országszinten is új irányvonalakat kell meghatározni, olyan megoldásokat kell találni az ellátásra, hogy egy-egy kórházra ne nehezedjen túl nagy nyomás.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
A három székelyföldi megye tanácselnökei is az első órákban éltek a szavazati jogukkal. A három település, ahol az államelnök-jelöltekre szavaztak: Ojtoz, Városfalva és Szováta.
Egy 4,1-es és egy 3,5-ös erősségű földrengés volt vasárnap reggel Vrancea szeizmikus térségében – tájékoztatott az országos földfizikai intézet.
Az RMDSZ elnöke, egyúttal államfőjelöltje is leadta voksát vasárnap délelőtt, ezt követően pedig reményeiről beszélt a következő kormányzatot illetően.
A székelyföldi politikusok közül többen már vasárnap reggel leadták szavazatukat az államfőválasztás első fordulójában. Mint fogalmaztak, a józan ész hangját választották.
Vasárnap reggelre a rossz időjárás által érintett összes Hargita megyei településen helyreállt az áramszolgáltatás – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság.
Több mint 18 millió román állampolgárt várnak vasárnap az országszerte reggel 7 órakor megnyitott közel 19 ezer szavazóhelyiségbe, hogy a 14 államelnökjelölt valamelyikére szavazzon.
A Kovászna megyei közlekedésrendészet munkatársai a téli időjárási körülmények közepette fokozott szigorúsággal szűrték ma ki a forgalmi rend ellen vétőket és összesen 30 525 lej értékben büntették a szabálytalankodókat.
Szombat délután az összes vasútvonalon továbbra is télies körülmények között közlekedtek a vonatok, különösen a iaşi-i és brassói regionális kirendeltség körzetében, a sűrű havazás és az alacsony hőmérséklet miatt – számolt be a CFR.
Tizenegy Hargita megyei település közel négyezer lakójának háztartásában még mindig szünetel az áramszolgáltatás, miután a heves havazás és az erős szél megrongálta az elektromos hálózatot.
szóljon hozzá!