A 2017-es önkéntestábor helyszínének kiválasztására hirdet pályázatot a Gyulafehérvári Caritas falvak, községek, kisebb városok önkormányzata, civil és egyházi szervezetek, intézmények, közösségek számára. Március 20-áig Hargita, Maros és Kovászna megyei településekről jelentkezhetnek azok, akik befogadnák a Caritas Önkéntestábort, ahol hatvan-nyolcvan, többségében 16–22 év közötti önkéntes végzi majd el a pályázó által kért feladatokat – legyen az közösségépítő tevékenység vagy fizikai munka.
2017. február 23., 11:462017. február 23., 11:46
A Gyulafehérvári Caritas idén immár tizennegyedik alkalommal szervez tábort önkéntesei számára. Az elmúlt hat évben WorkCamp formában valósították meg, 2012-ben Máréfalván. A részt vevő önkéntesek a pályázó által kért feladatokat látják el, válaszolva a település szükségleteire a helyi lakosok bevonása által. Céljuk, hogy jelenlétükkel, munkájukkal értéket teremtsenek a pályázó közösség javára, a részt vevő önkéntesek pedig új tapasztalatokkal és kapcsolatokkal gazdagodjanak.
Olyan feladatok elvégzését vállalják július 10. és 14. között, amelyek a közjót szolgálják. Például köz- és tanintézmények, egyházi, civil vagy más középületek, terek javítását, gondozását, illetve a közösség tagjainak szóló programok, a szociálisan hátrányos helyzetű csoportok, családok támogatását célzó akciók szervezését. De háztáji segítséget is nyújtanak egyedül élő, idős embereknek. A közösség építése érdekében a helyiekkel együttműködve kívánják elérni a kitűzött célokat. Ugyanakkor lehetőséget nyújtanak arra, hogy ők is kipróbálják magukat az önkéntes munkában, vállalják a felelősséget közösségük életében, képviseljék az alapvető emberi értékeket.
A pályázat feltételeiről a Caritas honlapján olvasható bővebben, ugyanonnan tölthető le a pályázati űrlap is, de Tatár Elődnél is lehet érdeklődni a 0735–735164-es telefonszámon vagy az elod.tatar@caritas-ab.ro e-mail címen.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
Több mint egy hónappal a pusztító májusi áradások után sem csillapodott a fájdalom és a reménytelenség Nagyborosnyón és Bácsteleken. A települések lakói még mindig ázott falú, penészes, betonpadlós szobákban tengődnek.
A közútkezelő és a Kovászna megyei tanács ellen indítandó perben látják az utolsó szalmaszálat az A13-as autópálya őket érintő nyomvonala ellen tiltakozó kézdimartonfalvi gazdák. Ezt a helyi kultúrotthonban tartott fórumukon tették egyértelművé.
A Bodok szálló nem a város szimbóluma, hanem az elnyomásé, a rombolásé, a valódi értékek eltörlésének mementója – fogalmazott hétfői sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester a város közvéleményét élénken foglalkoztató bontási folyamat kapcsán.
Napok óta hangos generátor borzolja a sepsiszentgyörgyi Vitéz Mihály (Mihai Viteazul) téren lakók idegeit. A folyamatos zaj főleg éjjel volt zavaró, de kedden ígéret született a probléma megoldására.
szóljon hozzá!