A 2017-es önkéntestábor helyszínének kiválasztására hirdet pályázatot a Gyulafehérvári Caritas falvak, községek, kisebb városok önkormányzata, civil és egyházi szervezetek, intézmények, közösségek számára. Március 20-áig Hargita, Maros és Kovászna megyei településekről jelentkezhetnek azok, akik befogadnák a Caritas Önkéntestábort, ahol hatvan-nyolcvan, többségében 16–22 év közötti önkéntes végzi majd el a pályázó által kért feladatokat – legyen az közösségépítő tevékenység vagy fizikai munka.
2017. február 23., 11:462017. február 23., 11:46
A Gyulafehérvári Caritas idén immár tizennegyedik alkalommal szervez tábort önkéntesei számára. Az elmúlt hat évben WorkCamp formában valósították meg, 2012-ben Máréfalván. A részt vevő önkéntesek a pályázó által kért feladatokat látják el, válaszolva a település szükségleteire a helyi lakosok bevonása által. Céljuk, hogy jelenlétükkel, munkájukkal értéket teremtsenek a pályázó közösség javára, a részt vevő önkéntesek pedig új tapasztalatokkal és kapcsolatokkal gazdagodjanak.
Olyan feladatok elvégzését vállalják július 10. és 14. között, amelyek a közjót szolgálják. Például köz- és tanintézmények, egyházi, civil vagy más középületek, terek javítását, gondozását, illetve a közösség tagjainak szóló programok, a szociálisan hátrányos helyzetű csoportok, családok támogatását célzó akciók szervezését. De háztáji segítséget is nyújtanak egyedül élő, idős embereknek. A közösség építése érdekében a helyiekkel együttműködve kívánják elérni a kitűzött célokat. Ugyanakkor lehetőséget nyújtanak arra, hogy ők is kipróbálják magukat az önkéntes munkában, vállalják a felelősséget közösségük életében, képviseljék az alapvető emberi értékeket.
A pályázat feltételeiről a Caritas honlapján olvasható bővebben, ugyanonnan tölthető le a pályázati űrlap is, de Tatár Elődnél is lehet érdeklődni a 0735–735164-es telefonszámon vagy az elod.tatar@caritas-ab.ro e-mail címen.
Úgy rossz, ahogy van – summázott Miklós Zoltán RMDSZ-es parlamenti képviselő, miután elolvasta a Mentsétek meg Romániát Szövetség közigazgatási átszervezésre vonatkozó törvénytervezetét.
Talán az utolsó üveggyűjtés lesz az, amelyet november 8–9-én szervez a sepsiszentgyörgyi Tega köztisztasági vállalat.
Svéd krimik helyett inkább kortárs erdélyi magyar irodalmat olvassanak a diákok – elsősorban ez lenne a célja a kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár szervezésében zajló, kedden kezdődő rendezvénysorozatnak.
Nyilvános árverésre bocsátja Kézdivásárhely önkormányzata a lakóövezethez tartozó, szabadon maradt parkolóhelyeket – tájékoztatnak a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Sokan igyekeztek székely zászlókkal vasárnap este Sepsiszentgyörgyön a városszéli Orotvány irányába, ahol már állt az őrtűznek felállított máglya. Mindez a jelen- és távollévők székelyföldi autonómiaigényét nyomatékosította.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
szóljon hozzá!