A 2017-es önkéntestábor helyszínének kiválasztására hirdet pályázatot a Gyulafehérvári Caritas falvak, községek, kisebb városok önkormányzata, civil és egyházi szervezetek, intézmények, közösségek számára. Március 20-áig Hargita, Maros és Kovászna megyei településekről jelentkezhetnek azok, akik befogadnák a Caritas Önkéntestábort, ahol hatvan-nyolcvan, többségében 16–22 év közötti önkéntes végzi majd el a pályázó által kért feladatokat – legyen az közösségépítő tevékenység vagy fizikai munka.
2017. február 23., 11:462017. február 23., 11:46
A Gyulafehérvári Caritas idén immár tizennegyedik alkalommal szervez tábort önkéntesei számára. Az elmúlt hat évben WorkCamp formában valósították meg, 2012-ben Máréfalván. A részt vevő önkéntesek a pályázó által kért feladatokat látják el, válaszolva a település szükségleteire a helyi lakosok bevonása által. Céljuk, hogy jelenlétükkel, munkájukkal értéket teremtsenek a pályázó közösség javára, a részt vevő önkéntesek pedig új tapasztalatokkal és kapcsolatokkal gazdagodjanak.
Olyan feladatok elvégzését vállalják július 10. és 14. között, amelyek a közjót szolgálják. Például köz- és tanintézmények, egyházi, civil vagy más középületek, terek javítását, gondozását, illetve a közösség tagjainak szóló programok, a szociálisan hátrányos helyzetű csoportok, családok támogatását célzó akciók szervezését. De háztáji segítséget is nyújtanak egyedül élő, idős embereknek. A közösség építése érdekében a helyiekkel együttműködve kívánják elérni a kitűzött célokat. Ugyanakkor lehetőséget nyújtanak arra, hogy ők is kipróbálják magukat az önkéntes munkában, vállalják a felelősséget közösségük életében, képviseljék az alapvető emberi értékeket.
A pályázat feltételeiről a Caritas honlapján olvasható bővebben, ugyanonnan tölthető le a pályázati űrlap is, de Tatár Elődnél is lehet érdeklődni a 0735–735164-es telefonszámon vagy az elod.tatar@caritas-ab.ro e-mail címen.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Új kialakítású szeméttárolókkal védekeznek a szeméthalmok ellen Sepsiszentgyörgyön a Csíki Negyedben, céljuk, hogy a guberálók miatt kialakuló katasztrofális helyzetet felszámolják és a lakóknak ne kelljen a kiöntött szemétben járkálniuk.
Kovászna város önkormányzata az országos helyreállítási terv (PNRR) révén több mint hatmillió lej támogatást kapott két tömbház energetikai korszerűsítésére – adta hírül Facebook-oldalán Gyerő József polgármester.
A kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtárból tavaly szép számmal kölcsönöztek könyveket, és ismét megtarthatták a koronavírus-járvány miatt lefújt rendezvényeiket is, derült ki a Vántsa Judit intézményvezetővel folytatott beszélgetésből.
szóljon hozzá!