Fotó: Kristo Robert
Egyelőre még vár az esetleges tiltakozó megmozdulások elkezdésével a Tanügyi Szabad Szakszervezet, amelyikhez Csíkban a pedagógusok többsége tartozik. Az Országos Tanügyi Szövetség korábban már bejelentette, hogy megmozdulásokba kezd több, az oktatásban zajló folyamat ellen tiltakozva.
2010. március 09., 15:042010. március 09., 15:04
2010. április 08., 21:182010. április 08., 21:18
Fotó: Kristo Robert
Az Országos Tanügyi Szövetség nemrég bejelentette, hogy tiltakozó akciók sorozatát tervezik, mert nem értenek egyet, az esetleg tanintézmények összevonását is okozó költségcsökkentő intézkedésekkel, az osztályok létszámának növelésével, a fejkvóta alapú finanszírozás alacsony mértékével, az oktatás alulfinanszírozottságával.
Csíkban a pedagógusok többsége a Tanügyi Szabad Szakszervezeti Szövetséghez tartozik. Ez a szervezet egyelőre még nem jelentett be tiltakozó megmozdulásokat. Póra Fülöp, a szakszervezeti szövetség csíki elnöke közölte, nem terveznek sztrájkot vagy egyéb megmozdulást addig, amíg az oktatásban a fizetéseket megkapják rendesen, tehát időben és az eddigi mértékben. Az új intézkedések, egyes pótlékok eltörlése, a fejkvóta alapú finanszírozás bevezetése és az egységes bérezés ugyanis csökkenést okozhat a tanügyi fizetésekben, Póra Fülöp elmondása szerint azonban a januári fizetéseket rendben, csökkenés nélkül megkapták Hargita megyében, és a napokban várják a februári béreket. Néhány napköziben az alkalmazottak nem kapták meg a pótlékokat, a többség azonban megkapta a januári fizetését – mutatta be a szakszervezeti vezető, aki szerint akkor lépnek majd, ha a bérekkel problémák adódnak.
Miközben a tavaly novemberi, érvénytelenített voksoláshoz képest ezúttal nagyobb a szavazói kedv, a székelyföldi megyékben a részvétel továbbra is elmarad az országos átlagtól.
A VotCorect Koalíció vasárnap 12 óráig több mint száz bejelentést kapott, a legtöbb panasz a kampánycsend megsértésével, a lepecsételt szavazólap közzétételével, valamint a szavazóhelyiségekben tapasztalható szervezési problémákkal kapcsolatos.
Nem kígyóztak hosszú sorok a sepsiszentgyörgyi szavazóhelyiségekben vasárnap délelőtt, azonban kora délutánra növekedett a részvétel: 14 órára a városlakók 20 százaléka járult urnákhoz. A szavazás rendezetten, kihágások nélkül zajlik.
Leadta szavazatát az államelnök-jelöltek többsége az újra kiírt elnökválasztás első fordulójában. A szavazás utáni nyilatkozataikat gyűjtöttük össze az Agerpres beszámolói alapján.
Látványosan beindult a szavazókedv délelőtt országszerte: délig a legtöbben Argeș megyében szavaztak. A székelyföldi megyékben továbbra sem kimagasló a szavazási kedv.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnöke vasárnap az urnáktól távozóban a sajtónak kijelentette: arra szavazott, hogy Románia ne térjen vissza a múltba.
Székelyföld három megyéje közül tíz óráig a Maros megyei szavazók 6,54 százaléka járult az urnák elé. Hargita megyében 5,76 százalék, Kovászna megyében pedig 5,36 százalék szavazott tíz óráig.
Vasárnap 16 óráig 6 461 593 választópolgár, a választói névjegyzékben szereplők 35,92 százaléka szavazott az államfőválasztás első fordulójában.
Egy hálózat kiépítése a cél, mely ösztöndíjakat, klinikai gyakorlatokat, tudományos partnerségeket és mentorprogramokat biztosít fiatal erdélyi orvosoknak – hangzott el az Amerikai Magyar Orvosszövetség Erdélyi Tagozatának alakuló ülésén.
A decemberben érvénytelenített elnökválasztás után, immár másodszor fut neki az ország az elnökválasztásnak. Több mint 18 millió román állampolgárt várnak vasárnap az urnákhoz, hogy a tizenegy jelölt közül megválasszák Románia új elnökét.
szóljon hozzá!