Fotó: Biodry
A Biodry egy Svájcban kifejlesztett technológia, amelyet az elmúlt tíz évben világszerte több mint négyezer épületen használtak sikerrel.
2019. június 14., 09:242019. június 14., 09:24
A falak nedvesedése, a salétrom kicsapódása olyan súlyos probléma, amely Európa épületeinek jelentős részét érinti. Azon kívül, hogy lehull a vakolat, a fal penészes lesz és nem lesz esztétikus, és még egészségügyi problémát is okoz.
Varga-Pál Petry Zsolt, a Biodry romániai képviselője elmondta, hogy korábban a szakemberek három fő okát ismerték az épületek nedvesedésének: a kapilláris effektust (amikor a hajszálereken a víz felszívódik), az épület vízszintes szigetelésének a hiányát és az építőanyagok vízfelszívó képességét.
Fotó: Biodry
A specialisták idővel azonban feltették a kérdést, hogy lehet-e még valami más oka is a nedvesedésnek? Ekkor felfedezték, hogy az elektromosság is hatással van a vízmolekulák emelkedésére és a falak nedvesedésre. Az altalaji vizek áramlása ugyanis energiát generál, amely hullámok formájában feljön a föld felszínére és elektromos töltöttséget ad a falaknak. Ezáltal
A Biodry eszköz úgy működik mint egy antenna vagy mint egy tükör, amely a földből jövő hullámokat visszatükrözi. Ha egy hullámmal szembeküldünk egy teljesen ellentétes, ugyanolyan erősségű hullámot, akkor annak hatását lenullázzuk.
A gép tehát nem szárít, hanem megszünteti a nedvesedés okát és a fal átlagosan másfél év alatt teljesen kiszárad – hangsúlyozta Varga-Pál Petry Zsolt.
Fotó: Biodry
Örökre ott kell maradnia az épületben, nem szabad leszerelni, mert akkor újból vizesedni kezd a fal.
A Biodry képviselője kiemelte, hogy nem egy eszközt adnak el a kliensnek, hanem egy szolgáltatást nyújtanak, a szerződésben ugyanis garantálják a fal kiszáradását.
A rendszernek van egy szigorú ellenőrzési protokollja, amikor egy eszközzel megmérik a fal nedvességtartalmát, az adatokat folyamatosan rögzítik, illetve lejegyzik a száradás folyamatát is.
Fotó: Biodry
A rendszer egyre nagyobb népszerűségnek örvend romániai mérnökök és kivitelezők körében, hiszen
Egyre több magánházba és régi épületbe szerelik be a Biodry rendszerét, hogy véglegesen megoldják nedvesedési gondokat.
Részletekért vagy helyszíni felmérésért hívják bizalommal Bakó Hunort a 0771-001 122-es telefonszámon.
(X)
A külföldi körzetek szavazatszámlálási jegyzőkönyveinek 99 százalékos feldolgozottságánál a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje, George Simion a szavazatok 60,99 százalékát szerezte meg.
Nehéz küzdelemre számít Nicușor Dan független jelölt az elnökválasztás második fordulójában, amelyben a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltjével, George Simionnal kell megmérkőznie.
George Simion és Nicușor Dan jutott be a romániai elnökválasztás második fordulójába a szavazatok hétfő reggel 7 órai, 99,99 százalékos feldolgozottsága szerint.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós időben közzétett adatai szerint a szavazatszámlálási jegyzőkönyvek 66,48 százalékos feldolgozottságánál a Románok Egyesüléséért Szövetség jelöltje, George Simion vezet az elnökválasztás első fordulójában.
A kilenc órakor közzétett exit-poll adatok szerint Gerorge Simion biztosan bejut az államfőválasztás második fordulójába. Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere az urnazárást követően értékelt.
Nicușor Dan független elnökjelölt a vasárnap esti exit poll eredmények közzététele után kijelentette, a politikusoknak még hosszú utat kell megtenniük, hogy felérjenek az általuk képviselt közösségek törekvéseihez, ugyanakkor „ez egy új kezdet”.
Az urnazárást követően közzétett exit-pollok szerint George Simion és Crin Antonescu vagy Nicușor Dan juthat a második fordulóba a romániai elnökválasztáson, amelynek első, újból kiírt fordulóját vasárnap tartották.
Egyetlen személy, egy várandós nő maradt kórházban vasárnap estére a konstancai vonatbaleset érintettjei közül.
Megsérült vasárnap egy turista a Torockó melletti Székelykő Nagyárok nevű részén, ugyanazon a túraútvonalon, ahol egy nappal korábban egy másik kiránduló megsérült.