Fotó: Kocsis B. János
Miután az elmúlt években a „saját bőrén tapasztalta meg”, hogy szükség van a nők érdekeit felvállaló hálózatra, a Székelyföldi nők közéleti műhelye című online beszélgetéssorozatot kezdeményezett Benkő Erika, a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat vezetője.
2021. május 11., 17:592021. május 11., 17:59
A kezdeményezést az RMDSZ sepsiszentgyörgyi és háromszéki nőszervezetei karolták fel, az első kiadásra csütörtökön, május 13-án kerül sor, a nőszervezet Facebook-oldalán követhető.
A beharangozó sajtótájékoztatón Ájgel Ágnes, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének elnöke rámutatott, olyan témákat feszegetnek, melyek a nők mindennapjait érintik, de valamiért egyáltalán, vagy csak felületesen kerülnek be a közbeszédbe. Benkő Erika, aki nemcsak a program kezdeményezője, hanem koordinátora is, elmondta, lassú, de fontos folyamat volt a személyes fejlődéstörténetében, amíg megtapasztalta, hogy szükség van nőszervezetre.
„A gyakorlat mutatta meg számomra, mennyire fontos, hogy az erdélyi magyar nők közéleti szerepvállalása ne esetleges és ne kizárólag helyzetfüggő legyen” – szögezte le. Egy olyan platformot szeretne, ahol kötetlenül, szakemberekkel meg lehet vitatni a nőket érintő kérdéseket.
A műhely másik gazdája Kondor Ágota mentálhigiénés szakember, helyi önkormányzati képviselő, aki szerint a nők ritkán találják meg a fórumokat, ahol véleményt nyilváníthatnak, ez a platform lehetőséget biztosít a szőnyeg alá söpört témák felszínre hozására. Hangsúlyozta, várják az ötleteket, a témákat. „Elindítunk valamit, nem váltjuk meg a világot, de megtesszük egy hosszabb folyamat első lépéseit, gondolva itt akár a nők közötti szolidaritás megalapozására” – mondta Magyarósi Imola, művészettörténész, a sepsiszentgyörgyi tanács RMDSZ-frakciójának vezetője, aki szintén csatlakozott a kezdeményezéshez.
Az idén nyolc éves fennállását ünneplő háromszéki nőszervezetnek 17 tagszervezete van, havonta találkoznak, programokat, képzéseket szerveznek, arra ösztönzik a nőket, hogy legyenek bátrak, magabiztosak. Megtudtuk, jelenleg Háromszéken az RMDSZ-ben önkormányzati mandátumot szerzett nők aránya 12,1 százalék, nőtt a négy évvel ezelőtti 9 százalékhoz képest. A magánszférában jobb a helyzet, a vállalkozók 30 százaléka nő, ami még jobb arány, mint az országos 21,8 százalék.
Az elmúlt 24 órában a kánikula és a viharok nagyon sok munkát adtak a katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársainak – számolt be kedden a belügyminisztérium.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Lakóház gyulladt ki Mezőméhesen kedden délelőtt, egy nő életét vesztette.
„Háború utáni” és „siralmas” állapotok – maga a fogyasztóvédelem használja ezeket a leírásokat a tengerparti ellenőrzőakciójuk után.
Július első hetében újból élményekben gazdag napokat tölthettek el a gyerekek a Zetavár Panzióban megrendezett VitaMAG táborban, amelyet, mint az elmúlt nyolc évben is, támogatóként segített a Cetate Production sátorgyár.
Vízbe esett ember megmentésére riasztották a tűzoltókat Marosludason. Az eset a város szélén, az egykori üveggyár közelében található tónál történt – írja közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan.
Egyelőre nehéz meghatározni, mekkora veszteséget okoz a parajdi bányakatasztrófa Korondon és Szovátán: előbbi település árusai 15-20 százalékos kiesést jósolnak, az üdülővárosban inkább a vakációs jegyek értékének csökkentése miatt aggódnak.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem, csupán átszervezik a
A Transzfogarason történt halálos medvetámadást követően számtalan reakció érkezett a közösségi oldalakat használók részéről.
szóljon hozzá!