
Fotó: 123RF
Lakossági bejelentés nyomán keresett és talált megoldást a marosvásárhelyi városháza annak a családnak, akik három és egyéves gyerekekkel éjszakáztak a szabad ég alatt. Ideiglenesen az éjjeli menedékhelyen vannak, szociális bérlakást kapnak.
2025. november 11., 17:042025. november 11., 17:04
A segítő szándékú emberek segítségét kérték marosvásárhelyiek a közösségi médiában, jelezve, hogy
Több fényképet is közzétettek, amelyeken látszott, hogy
Az esetre gyorsan reagált a helyi rendőrség és a marosvásárhelyi városháza szociális osztálya is.
Mint a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal szociális osztályának vezetője, Andreia Moraru a Székelyhonnak elmondta: hétvégén jelezték a közösségi oldalon, hogy egy család bajba került. Kiszálltak a helyszínre, és kiderült, hogy
„Az anya egy Maros megyei vidéki településről való, az apának marosvásárhelyi iratai vannak, két kisgyermeket nevelnek, egyikük egy, másikuk három év körüli. Első körben bevittük őket az éjjeli menedékhelyre, ott ideiglenesen maradhatnak.
– ismertette.
Az illetékes elmondta, hogy ezzel távolról sem ér véget a munkájuk, hiszen
Másképp nem tudják majd fenntartani magukat, kifizetni a jelképes lakbért és törleszteni a közszolgálatások árát.
A marosvásárhelyi helyi rendőrségnél szinte hetente jelzik, hogy hol húzzák meg magukat a hajléktalanok, általában férfiak, ritkább esetben nők. A rendőrség igazoltatja őket és bekíséri az éjszakai menedékhelyre. Itt azonban nincs hely a családoknak, csak rendkívüli esetben, amilyen ez is volt.
Felfüggesztette a Bukaresti Ítélőtábla az egységes bértörvény-tervezet véglegesítési eljárását. A Sanitas szakszervezet kérésére meghozott határozatot az érdekvédelmi tömörülés részleges sikerként értékeli, de a tiltakozást nem állítják le.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Nem lesznek fennakadások a súlyos égési sérülteket ellátó, jelenleg épülő marosvásárhelyi kórház felszerelésével, beüzemelésével – nyilatkozta Florin Crăciun menedzser, aki Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszternek mutatta be a munkálatokat.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
1 hozzászólás