Fotó: Veres Nándor
A járványhelyzet okozta bizonytalanság miatt idén nem hirdet bérleteket a Csíki Játékszín, a tavalyi évadban elmaradt bérletes előadásokat azonban pótolni fogják. Az új évadra hét bemutatót tervez a színház.
2020. szeptember 23., 16:362020. szeptember 23., 16:36
A jelenlegi színházi évad elmaradt nagyszínpadi előadásainak pótlásáról és a 2020/21-es évad tervezett előadásairól tartott sajtótájékoztatót szerdán a Csíki Játékszín, amely megújult arculatát is bemutatta.
Mint Kányádi Szilárd igazgató rámutatott, a járványhelyzet miatt egy ideig a tevékenységük szüneteltetésére kényszerültek, így a bérletes nézőik nem tekinthették meg az összes olyan produkciót, amelyre jogosultak voltak. Ezért a 2019/2020-as évadra megvásárolt bérletek az új évad két előadására is érvényesek lesznek. A bérletes nézőket két csoportra osztják, és telefonon felveszik a kapcsolatot minden érintettel, hogy egyeztessenek az időpontokról. Erre azért van szükség, mivel
A járványhelyzet okozta bizonytalanság miatt továbbá az új évadban nem árusítanak bérleteket. Azon nézők viszont, akik továbbra is mecénásai, támogatói szeretnének lenni a színháznak, mecénási- és támogatói kártyát vásárolhatnak. A mecénás kártya 500 lej fölötti értéket jelent, amellyel a színház valamennyi előadása megtekinthető. A támogatói kártya 250 és 500 lej közötti értéket fed, és három tetszőlegesen választott produkcióra váltható be.
Fotó: Veres Nándor
Az új évadra hét bemutatót tervez a színház. Az elsőt október másodikán tartják, amikor Kárpáti Péter Pájinkás János című drámáját tekinthetik meg a nézők Barabás Árpád rendezésében. Ezt követően, október 9-én a Mikó-vár udvarán már játszott III. Richárd című királydráma beltéri, összetettebb változatát láthatja a közönség, amely eltér a kültéri előadástól. Ezekre az előadásokra lesznek érvényesek a tavalyi bérletek, a produkciók a következő hónapok során egymást váltogatva kerülnek majd műsorra. A fennmaradó helyek függvényében jegyek is válthatók lesznek mindkét előadásra.
Fotó: Veres Nándor
Az évad harmadik bemutatója egy gyerekelőadás lesz: Muszty Bea és Dobay András szerzőpáros mesemusicaljét, A Kék Csodatortát láthatják a kisebbek Visky Andrej rendezésében. Az idei szilveszteri előadás Eisemann Mihály és Szilágyi László Én és a kisöcsém című operettje lesz, amelyet Kányádi Szilárd rendezésében mutat be színház. Ezt követően ősbemutatóval folytatódik az évad: egy újabb közösségi színházi előadás készül Mit szól a szomszéd? címmel. Az előadás szerzője Dálnoky Réka és az alkotócsapat, rendezője Bartalis Gabriella. Hatodik bemutatóként Zakariás Zalán rendezésében Georges Feydeau, a francia bohózatíró egyik legismertebb vígjátéka, a Bolha a fülbe lesz látható. Az évad végül egy nagyszabású produkcióval zárul: Dés László – Nemes István – Böhm György – Korcsmáros György – Horváth Péter Valahol Európában című közismert musicaljét, amely Radványi Géza és Balázs Béla filmje alapján készült, Somogyi Szilárd jegyzi rendezőként.
Fotó: Veres Nándor
Az előadások ismertetését követően a színház megújult arculatát is bemutatták. A „rebranding”, azaz újramárkázás során az összes arculati elemüket módosították, tehát egyebek mellett
Emellett dolgoznak a weboldaluk megújításán is, ezt várhatóan október elején láthatja majd a közönség. Az új arculat elkészítésére László Hajnalka grafikust kérte fel a színház.
A találkozó végén a városban nemrég szárnyra kelt híresztelésre is rákérdeztünk, amely szerint Kányádi Szilárd távozni készül a színház éléről. Az igazgató ezzel kapcsolatosan annyit mondott: „lépéssorozatok” történtek az intézményen belül, de egyelőre nem hivatalos az erre vonatkozó döntés, így a későbbiekben fog majd beszámolni a részletekről.
Marosvásárhelyen 1948-ban államosították a római katolikus gimnázium épületét, megszüntetve ezzel az iskolát. Húsz évvel ezelőtt újraindult a római katolikus felekezeti oktatás, erre emlékeztek kedden a Keresztelő Szent János-templomban.
Egyszerűsített feltételek teljesítésével kaphatnak élelmiszer-biztonsági engedélyt a jövőben azok az őstermelők, akik feldolgozott formában értékesítenék zöldségeiket, gyümölcseiket. Az ilyen kistermelők számára új kategóriát hoz létre a szakhatóság.
Igazgató nélkül maradt a székelyudvarhelyi Hargita Business Center (HBC), miután „főnökét”, Szakács-Paál Istvánt polgármesterré választották. Szerdán kiderült, hogy fél évig Berkeczi Zsolt vezeti az intézményt.
Nagy kiterjedésű avartűzhöz riasztották a Maros megyei tűzoltókat szerda délután. A lángok egy, az Apold község melletti erdőben csaptak fel.
Felfüggeszthetik a Kovászna és Hargita megyei környezetvédelmi ügynökségek által kibocsátott medvekilövési engedélyeket, miután egy környezetvédelemmel foglalkozó brassói civilszervezet törvényszéken támadta meg ezeket. Döntés november 13-án várható.
Áramkimaradás teszi nehézzé az életet Csíkszereda nagy részén szerda délután. Bíró Árpádot, a DEER áramszolgáltató igazgatóját kérdeztük az okokról.
Székelyudvarhelyen is bemutatják a Hun utódok című, hun-mongol-magyar rokonságot és történelmi múltat feltáró dokumentumfilmet, amely körüljárja a közös eredet kérdését, illetve arra is választ kaphatunk, mi köti össze a székelyeket a mongolokkal.
Az egészségügyi miniszter szerdán közölte, hogy elkészült azoknak a gyógyszereknek a listája, amelyek befolyásolhatják az autóvezetési képességet.
További három évre igényelhető nagycsaládos kártyát hirdetett meg Csíkszereda önkormányzata. A kártyát számos intézményben lehet használni, melyeket egy egységes matrica fog jelölni.
Az úgynevezett Respiratorikus Szinciciális Vírus (RSV) veszélyeire figyelmeztetett szerdai közleményében a Román Pneumológiai Társaság.
szóljon hozzá!