Nem adott ki idén a Sony tulajdonában levő Playstation saját fejlesztésű, sztoriorientált AAA-játékot, mégis az ő alkotásuk, a rendkívül szórakoztató és végtelenül aranyos Astro Bot nyerte meg a videójátékos Oscarnak számító az év játéka (Game of the Year) díjat.
2024. december 21., 21:022024. december 21., 21:02
2024. december 21., 22:402024. december 21., 22:40
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
Nem adott ki idén a Sony tulajdonában levő Playstation saját fejlesztésű, sztoriorientált AAA-játékot, mégis az ő alkotásuk, a rendkívül szórakoztató és végtelenül aranyos Astro Bot nyerte meg a videójátékos Oscarnak számító az év játéka (Game of the Year) díjat.
2024. december 21., 21:022024. december 21., 21:02
2024. december 21., 22:402024. december 21., 22:40
Az Astro Bot bár nem egy God of War-kaliberű játék, mégis megérdemelten vihette haza a rangos elismerést egy olyan videójátékos évben, ahol egy nagyon jól sikerült pixeles kártyajáték (Balatro) és a tavalyelőtti év játéka-díjat elvivő Elden Ring idén megjelent kiegészítője, a Shadow of Erdtree is a versenytársa volt.
Az alapjátéknál jóval nehezebb kihívást nyújt, mégis játékosok milliói vetették bele magukat, hogy az „árnyak világában szenvedjenek”. Az egy hete megjelent Shadow of the Erdtree új tartalmakkal egészíti ki a From Software minőségi videójátékát.
Érdekes játék a Playstation egyik kisebb belsős műhelye, az Asobo Studios által készített, idén szeptemberben megjelent Astro Bot-ot, ugyanis egy olyan csapat fejlesztette, akik eddig
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
Az egész a 2013-ban Playstationre kiadott ingyenes The Playroom játékkal kezdődött, ami ingyenesen volt előtelepítve a konzolokra és amiben különböző minijátékokkal lehetett kipróbálni, hogy
Ebben jelent meg először az Asobi névre keresztelt kis robot, amit a kontroller touchpadjének végigsimításával lehetett előhívni. Amikor ez a játék készült a stúdiót még Japan Studionak hívták, később azonban a ma is használt Asobira változtatták a nevüket.
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
A Playroomot 2018-ban a kizárólag PS VR-ra kiadott Astro Bot Rescue Mission követte, amiben a virtuális valóságot kiaknázó hardver legjobb funkcióira akarták felhívni a figyelmet egy újabb ingyenesen telepíthető és játszható szoftverrel. Itt nyerte el majdnem végleges formáját az Asobi nevű kis robot is, akit
A Playstation 5 debütálásakor is kellett egy techdemó 2020-ban, az Asobi Studio-ra pedig ismét lehetett számítani, hogy megmutassa mi rejlik az újgenerációs konzolban, és hogy
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
Igazából ez a játék demonstrálja máig is a legjobban, hogy mi is tulajdonképpen a haptikus feedback, vagyis a kontroller azon funkciója, hogy a játékos fegyverétől függően merevednek be a ravaszok és rezeg a kontroller. Sőt, ez a kifinomult rezgési funkció azoknál a játékoknál, amik kihasználják ezt, azt is érzékeltetik, hogy karakterünk épp milyen talajon „jár”:
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
A 2020-as, továbbra is ingyenesen letölthető Astro's Playroomban pedig mindezt érezhettük, hiszen a kis robotunkkal egy Playstation-témájú világban a lehető legváltozatosabb felületű és textúrájú pályákon kellett kihívásokat teljesítsünk,
Az immár számos Asobi-robotot felvonultató kalandsorozat idén szeptember 6-án ért az eddigi csúcsára, akkor jelent meg ugyanis a teljes értékű Astro Bot, amit még a májusi State of Play online eseményen jelentett be a Sony, miután nyilvánvalóvá vált, hogy a 2024 tavaszától 2025 tavaszáig tartó gazdasági évben nem fog más, saját, belső fejlesztésű Playstation-exkluzív játék megjelenni, mint amilyenek a Spider Man, a God of War vagy éppen a Horizon-franchise játékai.
Az alapjátéknál jóval nehezebb kihívást nyújt, mégis játékosok milliói vetették bele magukat, hogy az „árnyak világában szenvedjenek”. Az egy hete megjelent Shadow of the Erdtree új tartalmakkal egészíti ki a From Software minőségi videójátékát.
Gyönyörű világú, elképesztő grafikai teljesítményű videójáték lett a Sony legújabb exkluzívja, a Horizon: Forbidden West. Az elképzelt távoli jövőben játszódó alkotásban minden benne van, amit csak egy gamer kívánhat manapság. Kritika.
Egy olyan korszakalkotó produktum folytatása az év egyik legvártabb videójátéka, amiből nem sok készül manapság ilyen magas minőségben, így érthető, hogy miért számít a videójáték-ipar kiemelkedő darabjának a God of War: Ragnarök. Kritika.
Az Astro Bot kapcsán így nem is volt hatalmas az elvárás a játékosok részéről, ám
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
Aki nem játszott a korábbi Astro-játékokkal, azoknak elsőre egy modern Mario-koppintásnak tűnhetett, hiszen platformer-játék révén ugyanazokból a sémákból építkezett mint a konkurens Nintendónál készült franchise szinte összes része:
Mindezt pedig Playstation legújabb játékában nem egy piros overallos, bajszos vízvezeték-szerelőt, hanem egy cuki kis futurisztikus robotot irányítva tehettük.
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
Az Astro Bot tulajdonképpen egy közel húsz órányi játékidőt kínáló, kihívásokat is nyújtó techdemó és reklám a Playstation 5 konzol számára, így a játék sztoriját és karaktereit is ennek rendelték alá:
A cél faék-egyszerűségű: szerezzük vissza a Playstation-űrhajónk alkatrészeit, hogy újból repülhessünk, emellett pedig a különböző pályákon szedjük össze robottársainkat akik szétszóródtak a galaxisban.
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
A 190 (és az ingyenes kiegészítőkkel folyamatosan bővülő) Playstation-játékkaraktereket megformáló robot-arzenálunk összegyűjtéséhez rengeteg pályán kell végigmenjünk, amik teljesítése
Ha pedig nem találjuk meg az összes robotot az első végigjátszásunk során, a játék felajánlja a lehetőséget, hogy a játékban összeszedhető virtuális érméket egy kis madárra váltsuk be a pályák elején, aki segít abban, hogy könnyebben megtaláljuk a pályaszerte eldugott astrókat és a puzzle-darabkákat amik a fejlesztések kioldásához szükségesek.
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
Az Astro nem csak egy teljes árú techdemó és egy rendkívül szórakoztató Playstation-exkluzív cím, hanem tisztelgés is az idén 30 éves Playstation-franchise korábbi játékai előtt. A kis robotok olyan korábbi konzolgenerációs kalandokat idéznek meg mint a Playstation 2-es Jak & Daxter, a Crash Bandicoot, Devil May Cry, de kioldhatjuk a Playstation 4-es Days Gone főszereplőjét, Deacon St. John-t is. Ez egy kicsit szomorú is, hiszen sok más korábbi játékukhoz hasonlóan ebből sem kért folytatást a Sony, így a retró-karakterek kioldása egyfajta gyászmenetként is értelmezhető, hiszen
• Videó: Tamás Attila
Ami viszont a játék csúcsa, hogy tematikus, a nagy franchiseokat megidéző pályák is bekerültek a játékba, így többek között a God of War jégvilágában Astro-Kratossal is dobálhatjuk a leviatán-fejszét a pattogó és rendkívül idegesítő ellenfeleinkre, de az Uncharted-széria Nathan Drake-jaként is bevethetjük magunkat a kalandba egy dzsungelpályán, de a Horizon-játékok Aloy-ja is szerepet kapott a legújabb Astro-kalandban.
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
Az Astro Bot egy rendkívül szórakoztató platformer, amit a gyerekek és a felnőttek is egyaránt élvezhetnek, sőt rendkívül jó szórakozás lehet az ünnepekre, ha például
Egy olyan vegytiszta, minőségi játékélményt nyújt, ami a Playstation-exkluzívoktól elvárható, és amire kevés játék képes mostanában, nincsenek benne fölösleges sallangok, ám aki a kihívást keresné, az is megtalálhatja benne a számításait, hiszen a rejtett pályák még a tapasztalt játékosoknak is feladják a leckét.
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
Az Astro Bot tehát megérdemelten lett idén az év videójátéka, maga mögé utasítva a legjobb akciójátéknak választott Black Myth Wukongot is, ami szintén nagy esélyes volt erre az elismerésre is.
Keletről, egész pontosan Kínából „érkezett” videójáték uralja néhány napja a játékpiacot. Az augusztus 20-án megjelent Black Myth Wukong szó szerint az élre tört úgy eladások, mint a vele játszó, kiugróan magas játékosszám tekintetében is.
A Team Asobi megmutatta, hogy nem kell feltalálni a spanyolviaszt egy szórakoztató játék elkészítéséhez, elég a jól bevált formulákhoz visszanyúlni, hogy a játékosok is értékeljék a fejlesztők erőfeszítéseit.
Abban viszont már biztosak lehetünk, hogy bármit is készít legközelebb a Sony berkeiben a Team Asobi, az minőségi produkció lesz.
Fotó: Astro Bot/Képernyőfotó
Gergely Tímea sütötte idén a legfinomabb házi készítésű mézeskalácsot a kézdivásárhelyi önkormányzata és a Wegener Pro Sanitate Alapítvány által meghirdetett versenyen. A felhívásra összesen 18 nő, család, közösség vagy civil csoport jelentkezett.
Hatan meghaltak Marosvásárhelyen 1989 december 21-én este, amikor a katonaság a békésen tüntető felvonulókra lövetett. Rájuk emlékeztek szombaton Marosvásárhelyen, méltatlanul kevesen.
Az új kormány megalakításáról és a parlamenti többségről tárgyal péntek este a Victoria-palotában Marcel Ciolacu kormányfő a Nemzeti Liberális Párt (PNL) ügyivő elnökével, Ilie Bolojannal és Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel.
A magyaroknak régóta érdekük, hogy Románia a schengeni övezet tagja legyen, és a két ország együtt élvezze ennek az előnyeit – jelentette ki pénteken Bukarestben Orbán Viktor.
A vakációt kezdő gyerekeknek és a hozzájuk csatlakozó felnőtteknek jó hír, hogy december 21-től újabb sípályák nyitnak meg Hargita megyében.
Pettyes szarvasborjú született a marosvásárhelyi állatkertben – adta hírül a szabadidős közintézmény a közösségi oldalán.
Ideiglenesen megnyitották a Marosvásárhelyt Maroskeresztúrral összekötő, felújítás alatt álló útszakaszt. Korlátozások azért vannak.
Idén is megrendezi a Tarisznyás Márton Múzeum az Énekeld meg a múzeumot! programját. Szombaton aki megénekli a gyergyószentmiklósi intézményt, ingyenesen látogathatja a tárlatokat.
A Nagy István festő sétány felújításának költségeihez járul hozzá a város saját költségvetéséből, meghosszabbították a Goscom távhőszolgáltatóval 5 évre a szolgáltatási szerződést – ülésezett pénteken a csíkszeredai önkormányzati kèpviselő-testület.
Az Európai Bizottság azt tervezi, hogy az uniós gazdálkodóktól megvonja a területalapú támogatásokat, ezért A MAGOSZ és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) – a Magyar Kormány támogatásával – online aláírásgyűjtést indít a gazdák védelmében.
szóljon hozzá!