A Szakszervezetek Művelődési Háza öt éve került Csíkszereda tulajdonába. Vizsgálták az adásvételt
Fotó: Gábos Albin
A csíkszeredai polgármester és alpolgármester 2015-ben történt őrizetbe vételekor kiszivárogtatott összes gyanúsítást alaptalannak találta az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA), megszüntetve az akkor elkezdett vizsgálatokat.
2019. november 04., 09:072019. november 04., 09:07
2019. november 04., 09:102019. november 04., 09:10
A DNA vádjai alól nemrég első fokon felmentett Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármester és Szőke Domokos alpolgármester őrizetbe vételének napján, 2015. április 29-én a vádhatóság olyan gyanúsításokat szivárogtatott ki internetes portáloknak, amelyek kapcsán vizsgálatokat folytattak.
Azonban néhány esetben – noha ezek sem jelentek meg a vádiratban – tovább vizsgálódott a hatóság. Azóta az is kiderült, hogy
A leghosszabb ideig a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házának helyi önkormányzat általi megvásárlását érintő kivizsgálás húzódott, melynek során több személyt is beidézett és kihallgatott a vádhatóság az elmúlt években. Ez az ügy egyébként a többi szivárogtatással ellentétben a vádhatóság által 2015. április 30-án kiadott közleményben is megjelent,
Noha vádemelés nem történt, az ügycsomót nem zárták le, a DNA még tavaly ősszel is azt írta érdeklődésünk nyomán, hogy a közérdekű információkra vonatkozó 2001. évi 544-es számú törvény alapján nem adhat tájékoztatást, mivel ez befolyásolhatja a folyamatban lévő vizsgálatot, illetve sértheti az érintettek törvényes érdekeit.
Ráduly Róbert Kálmán. Nem követett el törvénytelenséget a DNA szerint. Archív
Fotó: Pinti Attila
– ez derül ki abból a válaszból, amelyet a vádhatóság újabb érdeklődésünk nyomán küldött. A tájékoztatás szerint a döntést a Büntető törvénykönyv 16. cikkének 1. bekezdésére hivatkozva hozták meg, amely szerint az említett cselekedeteket nem bünteti a törvény, vagy a törvény által meghatározott büntetőjogi felelősség nem vonatkozik rájuk.
– írja a DNA. Hozzáteszik, hogy mivel kétségek merültek fel, amelyek a gyanúsítottak javára szolgálnak, ebben az esetben az ,,in dubio pro reo” – kétség esetén a vádlott javára kell dönteni – elve érvényesült.
Az már korábban, 2016 tavaszán, a Maros Megyei Törvényszék által rendelkezésünkre bocsátott vádirat-kivonatból kiderült, hogy több Ráduly ellen felmerült gyanúsítást a vádirat összeállításakor alaptalannak nyilvánítottak.
2017-ben a DNA a korábban említett okokból lezárta a vizsgálatot azon feljelentések kapcsán is, amelyek szerint a városvezető pénzt fogadott volna el a csíkszeredai fizetéses parkolást üzemeltető cégtől, illetve más cégektől.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
A szavazatszámlálási jegyzőkönyvek 44,21 százalékos feldolgozottsága alapján (8880 jegyzőkönyv) Nicușor Dan független jelölt a szavazatok 50,05 százalékát (1 503 742 voks) szerezte meg az elnökválasztás második fordulójában.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
Székelyföld egyik utolsó, teljes felújításra váró erődtemplomát kikezdte az idő vasfoga, de méltóságából nem veszített. Az Árkos fölött őrködő szakrális épületegyüttes helyén már a kezdetekben is unitárius templom állhatott.
Romániai idő szerint vasárnap 18:30-ig több mint 1,5 milió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A számok magukért beszélnek, négy órával urnazárás előtt így áll Székelyföld a részvétellel. Összehasonlításként: Kolozs megye 55 százaléknál tart, Bukarest pedig 48 százaléknál.
2 hozzászólás