Kászonújfaluban vasárnap emlékeztek az 1848-as forradalomra és szabadságharcra. A rendezvény a templomban szentmisével kezdődött, majd a templomhoz közeli emlékparkban felavatták Kovács Csaba tusnádfürdői fafaragó alkotását.
2010. március 14., 20:122010. március 14., 20:12
2010. április 08., 20:412010. április 08., 20:41
A szentmisét követően a népes gyülekezet átvonult a közeli világháborús emlékműhöz, ahol Virág László plébánossal közösen imádkoztak a hősi halottakért. Elhangzott: szent dolog a szabadság, mely nélkül nincs nyugalom, és nagyobb szeretet nincs is annál, mint amikor valaki életét adja testvéreiért.
András Zoltán polgármester beszédében kifejtette: „a szabadságharc egyik üzenete számunkra az, hogy a jövő az építőké, az építkezésre és összefogásra képes nemzeté. Nem pártoskodásra, nem politikai vitákra van szüksége a magyarságnak, hanem hogy tovább tudja vinni az 1848-as eszméket, bátran kiállva a magyarságért és büszkén viselve a magyar nevet. A most felavatott alkotás Tuzson János őrnagy személyében a szabadságharcot jelképezi. Ahányszor meginog nemzeti hitünk, nézzünk e szoborra és jusson eszünkbe, hogy a Nyerges-tetőn elesett honvédek azért haltak hősi halált értünk, hogy mi most itt, Nagy-Magyarország keleti bástyájánál, Székelyföldön magyarul nevelhessük gyermekeinket.”
A megemlékezésen a kászonújfalvi hagyományőrző zenekar és a kézdivásárhelyi Apor Péter Szakközépiskola diákjainak lélekemelő műsorát tekinthették meg a jelenlévők, majd az emlékműnél a község elöljárói és a kászoni motoros klub, a KMB Motors tagjai elhelyezték a kegyelet koszorúit.
A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföldi Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székhelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
szóljon hozzá!