Új funkciót kapnának az Akác utcai kihasználatlan ingatlanok
Fotó: Gábos Albin
Döntöttek a csíkszeredai önkormányzati képviselők: megvásárolja a város a helyi tömegközlekedés számára a Goscom Rt. az Eco-Csík Kft., valamint a Harvíz Rt. szolgáltatók Akác utcai, kihasználatlan ingatlanjait. Az erről szóló határozatot pénteki rendkívüli ülésén szavazta meg a testület.
2018. november 23., 21:262018. november 23., 21:26
Októberi rendes ülésén fogadott el szándéknyilatkozatot a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület, hogy megvásárolja az Akác utcai ingatlanokat a városi tömegközlekedés autóbuszparkjának javára. Ezt követően felértékelték az épületeket,
Fotó: Gábos Albin
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt-től két műhelyt vesznek át, egy 232 és egy 124 négyzetmétereset, amelyeknek ára összesen 136 ezer euró (638 ezer lej). A hulladékgazdálkodással foglalkozó Eco-Csík Kft.től szintén két műhelyt vásárolnak meg, (184 és 117 négyzetmétereset), amelyeknek értéke 103 ezer euró (483 ezer lej). A távhőszolgáltató Goscom Rt-től több szintén műhelyt, illetve raktárakat, és egy trafóházat is megvesznek, összesen több mint 1000 négyzetméteren, amelyeknek árát 273 ezer euróban (1,27 millió lej) állapították meg.
Bogáti Csaba, a Goscom vezetőtanácsának igazgatója elmondta, ezzel évi 230 ezer lejes költséget takarít meg a szolgáltató, hiszen már nem használták az érintett ingatlanokat.
Fotó: Gábos Albin
„Ezzel napirendre kerül a Goscom, és várhatóan, a következő évet már nullszaldósan, vagy akár nyereséggel is zárhatják. A távhőhálózat modernizálásával ugyanis jelentősen csökkent a melegvíz-veszteség, javult a szolgáltatás minősége is. Az elkövetkezőkben szeretnénk még összekötni a Szív utcai kazánházat a Malom utcaival, mert akkor a Tudor lakótelepi kazánházból el tudnánk látni az Állomás lakótelepet is” – magyarázta Bogáti jövőbeni terveiket. A város egyébként az Akác utcai ingatlanok megvásárlására összesen 512 ezer eurót (2,39 millió lej) költ. Terveik szerint
Tűzesethez riasztották a tűzoltókat Székelyvarságra az elmúlt éjszaka, ahol egy garázs kapott lángra – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság.
A deficitcsökkentő intézkedések részeként augusztus elsejétől megnövelné az áruforgalmi adót a kormány, és ezzel párhuzamosan áttérne a kétkulcsos áfára az ország. De mit hoz ez a gyakorlatban, mekkora lesz a drágulás jövő hónaptól?
Daniel David oktatási miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy két órával megemelik a pedagógusok kötelező heti óraszámát, az óraadó tanárok óraszáma pedig csökkenni fog.
Petre-Florin Manole munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a havi bruttó 347 lejes étkezési támogatásban pedig csak a bruttó hatezer lejnél kisebb alapfizetésű közalkalmazottak fognak részesülni.
Negyvenhat eltűnt esetet tartanak nyilván Hargita megyében, közülük több mint a fele kiskorú, és jelentős arányban lányok. Minden eltűnést lehetséges bűncselekményként kezel a rendőrség.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte, hogy a fogyatékkal élő és a rákbeteg személyeknek nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot (CASS) fizetniük.
Daniel David csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a tanügyben nem lesznek leépítések és bérmódosítások.
A kormány deficitcsökkentő intézkedései részeként növelni fogja szeptember elsejétől a személygépkocsik úthasználati díját.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
szóljon hozzá!