Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Immár kilencedik alkalommal hirdette meg idén a MOL Románia és A Közösségért Alapítvány a Jogosítvány a jövőhöz nevet viselő jótékonysági programot, melynek kedvezményezettjei olyan fiatalok, akik hátrányos körülményeik miatt támogatásra szorulnak a jogosítvány megszerzéséhez – derül ki A Közösségért Alapítvány szerkesztőségünknek is eljuttatott felhívásából.
2024. január 04., 09:392024. január 04., 09:39
A kilencedik alkalommal meghirdetett pályázati lehetőség olyan hátrányos helyzetű fiataloknak szól, akiknek a munkavállalásnál feltétel vagy előny a gépjárművezetői engedély, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában vagy kiterjesztésében azoknak, akik már dolgoznak.
A támogatás magába foglalja a sofőriskolai tandíjat és a járulékos költségeket. A pályázatokat interneten vagy postán lehet beküldeni, A Közösségért Alapítvány honlapján található űrlap és tájékoztató szerint.
A pályázati űrlaphoz öt kötelező dokumentumot kell mellékelni:
motivációs levél
jövedelemigazolás (szociális ankét)
támogató nyilatkozat, ajánlás
árajánlat a sofőriskola részéről
iskolai végzettséget igazoló okirat
Előnyt jelenthet ugyanakkor egy munkáltatói igazolás, amely tanúsítja, hogy a hajtási engedély feltétel vagy előny a munkahely megszerzésénél vagy megtartásánál, illetve egy civil szervezet vagy egy állami intézmény ajánlása, amely indokolja a támogatás szükségességét.
Azok a fiatalok, akik a program korábbi kiírásaiban megszerezték a gépjárművezetői engedélyt, és egy másik kategóriára szeretnének pályázni, a kitöltött pályázati űrlaphoz csak a jogosítványról készült fénymásolatot, az árajánlatot és a motivációs levelet kell mellékeljék.
A programot 2015 óta szervezi A Közösségért Alapítvány a MOL Románia anyagi támogatásával. Az előző nyolc kiírás során 337 fiatal pályázott sikeresen, közülük 169 szerzett hajtási engedélyt, 55 pedig tanulmányait folytatja, vagy vizsga előtt áll.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!