
Képünk illusztráció
Fotó: Rosta Tibor/MTI
Nem sokkal ezer fölött az újonnan igazolt koronavírusos fertőzések száma szombatra: egy nap alatt mintegy ezer új megbetegedést regisztráltak közel 20 ezer feldolgozott teszt eredménye alapján országszerte.
2022. április 16., 15:392022. április 16., 15:39
1046 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában péntek óta, 19 652 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport szombati tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 1255 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 881 322-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 12,9 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,55 millió antigéngyorstesztet végeztek, péntek óta a tesztek 5,3 százaléka bizonyult pozitívnak (egy nappal korábban ez a szám 5,4 százalék volt).
Jelenleg 1676 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 237 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 87 kiskorú van, közülük egyet sem ápolnak intenzív osztályon.
Egy nap alatt 21 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, közülük hat személy korábban hunyt el koronavírussal összefüggésbe hozható okok miatt, de csak most kerültek be a nyilvántartásba. Velük 65 331-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma:
Hargita megyében 0,19;
Maros megyében 0,96;
Kovászna megyében 0,44 ezrelék.
Az Egyesült Államok nagyszabású hadműveletet indított Irán ellen – jelentette be szombaton Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalon, egyúttal megadásra szólította fel az iráni Forradalmi Gárdát.
Izrael megelőző csapást mért Iránra – jelentette be szombat reggel Jiszrael Kac izraeli védelmi miniszter. Az IRNA iráni állami hírügynökség mindeközben robbanásokat jelentett Teheránból.
Több mint 10 ezer ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt 2025-ben, közülük körülbelül 5 ezer a Máramarosi-havasokon keresztül – számolt be keddi sajtótájékoztatóján a máramarosszigeti területi határrendészeti felügyelőség vezetője.
A Pest Vármegyei Főügyészség minősített kábítószer-kereskedelem bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat azzal a férfival és nővel, valamint gyerekeikkel szemben, akik bűnszövetségben kereskedtek kábítószerrel.
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
Teljes támogatásáról biztosította Orbán Viktor miniszterelnököt Donald Trump amerikai elnök Washingtonban csütörtökön, az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén.
Romániának a Béketanács ülésén való jelenléte segít tisztázni az ország és az Egyesült Államok közötti kétoldalú kapcsolat „valós” helyzetét – jelentette ki kedden Nicușor Dan államfő.
Magyarország fontos nukleáris együttműködési megállapodást ír alá az Egyesült Államokkal – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint hétfőn Budapesten.
A 2026-os év a győzelem éve lesz: a győzelem éve a családoknak, a jobboldalnak, a Fidesznek és a győzelem éve Magyarországnak – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszéde végén szombaton Budapesten, a Várkert Bazárban.
George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.
szóljon hozzá!