Még sok mindennek kell történnie, amíg szavazhatunk a helyhatósági választáson induló jelöltekre. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A politikai pártok, a nemzeti kisebbségekhez tartozó szervezetek, a politikai szövetségek, a választási szövetségek és a független jelöltek július 20-ától megkezdhetik a támogató aláírások gyűjtését a helyi tanácsos, megyei tanácsos, polgármester és megyeitanács-elnök jelöltek javára, akik indulni szeretnének a szeptemberi helyhatósági választásokon – közölte pénteken az Állandó Választási Hatóság (AEP).
2020. július 17., 15:492020. július 17., 15:49
Az AEP közzétette a választási időszak menetrendjét, miután Klaus Iohannis államfő kihirdette csütörtökön a helyhatósági választások napját kijelölő törvényt. A 2020/135-ös törvény értelmében az idei helyhatósági választásokat szeptember 27-én tartják. A támogató aláírások gyűjtését július 20-án lehet elkezdeni – számol be az Agerpres.
A választási szövetségek regisztrációs ideje augusztus 7-11., a jelöltlistákat augusztus 7-e és 18-a között kell benyújtani.
Július 31-én kinevezik a Központi Választási Iroda (BEC) bíráit. Augusztus 2-án a BEC-et kiegészítik az AEP elnökével és alelnökeivel, az összes olyan párt egy-egy képviselőjével, amelynek tagjai között van legalább hét szenátor vagy tíz képviselő, vagy amely parlamenti képviseletet szerzett az előző parlamenti választásokon, valamint a nemzeti kisebbségek parlamenti csoportjának képviselőjével.
További részletek a www.roaep.ro honlapon.
Az alkotmánybíróság (CCR) az elnökválasztás első fordulójában leadott érvényes és érvénytelennek nyilvánított szavazatok újraszámolását kérte csütörtökön a Központi Választási Irodától (BEC).
Életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte csütörtökön minősített emberölésért az Arad megyei törvényszék azt a vádlottat, aki tavaly szeptemberben egy aradi szupermarket parkolójában fejbe lőtt, majd nyakon szúrt egy férfit, aki belehalt.
Csütörtöki ülésén az alkotmánybíróság péntekre halasztotta Cristian Terheş és Sebastian Constantin Popescu beadványainak tárgyalását, amelyekben a két államelnökjelölt az első forduló eredményeinek érvénytelenítését kérte.
Románia amerikai egyesült államokbeli nagykövetsége szerdán bejelentette, hogy az ország teljesítette a vízummentességi programban való részvétel fő feltételét, azaz a vízumkérelmek visszautasítási arányának 3 százalék alá szorítását.
Az Állandó Választási Hatóság szerdán bejelentette, hogy az elnökválasztás november 24-i fordulójában induló 14 jelölt pénzügyi megbízottjainak eddig közölt adatai szerint a jelölteknek összesen 119,4 millió lejt állt rendelkezésükre a kampányukra.
Az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) szerint az országos bruttó minimálbér január elsejei megemelése 4050 lejre egy természetes lépés, amely további béremelkedéseket eredményez, hozzájárulva a munkavállalók életszínvonalának javulásához.
A megszokott körülmények között folytathatják tevékenységüket a gépjárművek időszakos műszaki vizsgáztatását (ITP) végző műhelyek – közölte szerdán a Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal (RAR).
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) kedden felkérte az Európai Bizottságot, hogy vizsgálja ki a TikTok romániai tevékenységét, mert a platform a saját közösségi alapelveit megszegve engedélyezte Călin Georgescu politikai hirdetéseit.
A közigazgatási törvénykönyv nem teszi lehetővé, hogy a polgármesteri hivatalnál és a helyi érdekű közszolgáltatásoknál dolgozó alkalmazottak a helyi tanács határozata alapján olyan bérpótlékokat kapjanak, amelyeket más jogszabályok nem írnak elő.
Diana Şoşoacă EP-képviselő, az SOS Románia párt elnöke egy hétfői kampányrendezvényen kijelentette, hogy támogatni fogja Călin Georgescu független jelöltet az államfőválasztás második fordulójában.
szóljon hozzá!