Liviu Dragnea miniszterelnök-helyettes szerint semmi esélye nincs annak, hogy a székelyföldi autonómia valaha is megvalósuljon.
2014. szeptember 12., 19:302014. szeptember 12., 19:30
A Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvezető elnöki tisztségét is betöltő politikus Hargita megye északi, román többségű részében tett csütörtöki látogatásán tért ki az autonómia kérdésére azt követően, hogy Victor Ponta miniszterelnökkel és Kelemen Hunor kormányfő-helyettessel együtt iskolabuszokat és támogatási szerződéseket adott át Csíkkozmáson a székelyföldi megyék magyar polgármestereinek.
„Semmilyen autonómiatörekvést nem támogatunk, ebben nagyon eltökéltek vagyunk. (...) Nem is értjük, mit remél az RMDSZ egy ilyen törvénytervezettől” – idézte az MTI a politikust. Dragnea hozzátette, az RMDSZ által kidolgozott autonómiatervezet nem erősíti a bizalmat és az együttműködést a koalíciós partnerek között.
„Nem kívánok véleményt nyilvánítani arról, hogy a törvénytervezet elkészítése elég nyomós ok-e az RMDSZ-szel való együttműködés befejezésére, de az biztos, hogy nem erősíti az együttműködést és a bizalmat. Azt hiszem, ez olyan kezdeményezés, amely elmaradhatott volna, hiszen semmi esélye, hogy megvalósuljon” – jelentette ki a kormányfőhelyettes. Szerinte a hagyományos román pártok egyike sem fog egy ilyen „alkotmányellenes kezdeményezést” támogatni, és annak az esélye is nullával egyenlő, hogy módosuljon az alkotmány, és Románia már ne egységes államként határozza meg magát.
Különben Liviu Dragnea a Borszéket Vatra Dornei-jel összekötő megyei út átadásán vett részt csütörtökön, és elutasította Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök kezdeményezését, hogy a román nemzeti színű szalag mellett a székely zászló színeire festett szalagot is elvágjon. A székely szalagot végül csak Borboly Csaba vágta el.
Dragnea kijelentette, nem kívánja megbántani a Hargita megyei önkormányzat elnökét, de nem akar fölösleges bonyodalmakba keveredni. Borboly Csaba az esemény után abbéli reményének adott hangot, hogy következő alkalommal már a kormány képviselői sem fognak idegenkedni a székely szimbólumoktól. A megyei elöljáró a normalitás jelének tartotta a kettős szalagvágást, és kijelentette, ehhez ezután is ragaszkodni fog.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
szóljon hozzá!