Igazságtalan a pénzelosztás az egészségügyi rendszerben, ezért a szakminisztérium egy törvénymódosító javaslatot készített elő, melynek értelmében a begyűjtött pénz fele abban a megyében marad, ahol az összegyűlt. Az egészségügyi alap decentralizációja jövő évre várható.
2010. november 08., 14:202010. november 08., 14:20
2010. november 08., 14:362010. november 08., 14:36
„Remélem, jövő évtől az Egységes Egészségügyi Alap kezelője az egészségügyi biztosító lesz, közvetítő nélkül. Mi ennek értelmében készítettük elő törvénymódosító javaslatunkat, melynek célja a hatékonyság növelése az egészségügy több területén, gazdaságilag és a humán erőforrások tekintetében egyaránt” – nyilatkozta Cseke Attila egészségügyi miniszter.
A tárcavezető elmondta, az új rendszerben a pénz követné az ellátott beteget. A begyűjtött pénz 50%-a a begyűjtő megyében maradna, és ott költhetnék el, az összeg másik felét pedig központilag begyűjtenék és újraosztanák az egyes megyékben, egyes intézményekben ellátott esetek, a betegek száma alapján – tájékoztat sajtóközleményében az egészségügyi minisztérium.
„Véleményem szerint ma eléggé igazságtalan a pénzelosztás az egészségügyi rendszerben, és ez működési zavarokat okoz, ezért változtatni kell rajta. Elsősorban hatékonyabbá kell tenni a rendszer működését, több pénzt kell adni például a szakintézeteknek, ahol az ellátás bonyolultabb és magasabb színvonalú. És ezzel a lépéssel a rendszer után az alapot is decentralizáljuk” – fogalmazott Cseke Attila.
A miniszter múlt heti sajtótájékoztatóján elmondta: a szaktárca törvénymódosító csomagon dolgozik. Ennek egyes tételei az egészségügyi biztosító jogállását és működését módosítanák, de vannak az orvosok joggyakorlására vonatkozó részek is – írja közleményében a szaktárca. Cseke Attila hangsúlyozta: a módosító intézkedések a rendszer hatékonyabb működését, a felelősebb és átláthatóbb pénzköltést szolgálják.
A megszokottól eltérő, bensőségesebb, „családiasabb” repertoárral állt színpadra a Bagossy Brothers Company pénteken és szombaton a budapesti Kobuci Kertben.
A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov hétfőn kijelentette, hogy a szavazás lebonyolítása „enyhén szólva is furcsa” volt a romániai elnökválasztáson – írja a TASS orosz állami hírügynökségre hivatkozva a Reuters.
Romániai idő szerint vasárnap 21 óráig több mint 1,64 millió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A külügyminisztérium szóvivője szerint az elnökválasztást befolyásoló orosz beavatkozásra utaló jeleket észleltek vasárnap a román hatóságok.
Romániai idő szerint vasárnap 16 óráig több mint 1 300 000 román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A román diplomácián nem múlik, hogy a külföldön élő román állampolgárok viszonylag könnyedén szavazhassanak. Európa nagyobb román diaszpórával rendelkező országaiban sok helyiséget kibérelt a külügyminisztérium. Budapesten is nagy a szavazókedv.
Romániai idő szerint vasárnap 14 óráig több mint 1.110.000 román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Hitetek és örömötök szolgája akarok lenni – mondta XIV. Leó a péteri szolgálatának kezdetét jelentő szentmisén vasárnap a vatikáni Szent Péter-téren, hangsúlyozva, hogy a péteri szolgálat két dimenziója a „szeretet és az egység”.
Romániai idő szerint vasárnap 11 óráig több mint 827 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Több mint hatszáz román állampolgár élt szavazati jogával péntek óta a tokiói román nagykövetségen. Köztük egy székelyudvarhelyi választó – kollégánk – is.
szóljon hozzá!