Raed Arafat. Archív
Fotó: Gov.ro
Több szempontot figyelembe vevő elemzés alapján döntöttek a hatóságok a veszélyhelyzet meghosszabbításáról – mondta el csütörtöki sajtótájékoztatóján Raed Arafat.
2022. február 03., 19:112022. február 03., 19:11
A katasztrófavédelmi államtitkár szerint az egyik szempont az volt, hogy a veszélyhelyzet jogalapot ad a hatóságok dolgát megkönnyítő intézkedésekre, például egészségügyi személyzet áthelyezésére. Ám ha a járványhelyzet javul, és ilyen intézkedésekre már nem lesz szükség, akkor a veszélyhelyzetet sem hosszabbítják meg – magyarázta. Hozzátette: erről a kormány dönt majd az országos vészhelyzeti bizottság javaslatára.
Raed Arafat hangsúlyozta, hogy a veszélyhelyzet egy ideiglenes állapot. „Senki nem akarja, hogy akár egy nappal is tovább tartson a kelleténél. De közeledik az a pillanat, amikor már nem lesz erre szükség. Hogy melyik lesz az a pillanat, arról a későbbiekben születik döntés” – idézi az államtitkárt az Agerpres hírügynökség.
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során – mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban, melyet az MTI szemlézett.
Az EU megállapodott az Egyesült Államokkal egy egységes, 15 százalékos vámtételben az EU-export túlnyomó többségére vonatkozóan – jelentette be Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnöke vasárnap Skóciában.
Visszatért a kánikula július végére, idén pedig még az is lehet, hogy nem is volt ennél melegebb nap, mint a szombati. Magyarországon a napi és a szezonális melegrekord is megdőlt.
76 évesen elhunyt Ozzy Osbourne rocklegenda, a Black Sabbath frontembere, aki később szólókarrierjével is világhírnevet szerzett magának.
A román és a holland hatóságok emberkereskedelem és pénzmosás gyanújával előállítottak tizenhárom embert, akik romániai nőket kényszerítettek prostitúcióra Hollandiában.
A román hadsereg légtérfigyelő rendszere hétfő hajnali 3 óra körül több kisebb légi célpontot jelzett az ukrán légtérben, a román határtól északra, Máramaros és Suceava megye közelében – adta hírül hétfőn a védelmi minisztérium.
Donald Trump amerikai elnök a BBC brit közszolgálati médiatársaságnak nyilatkozva kijelentette, hogy csalódott Vlagyimir Putyinban, amiért többszöri próbálkozás ellenére sem tudott egyezségre jutni az orosz államfővel az ukrajnai tűzszünetről.
Az Axiom–4-küldetés négyfős legénysége hétfőn befejezte küldetését a Nemzetközi Űrállomáson, délután elhagyja annak fedélzetét.
1 hozzászólás