A magyarok szeretik a focit

Azért kell foglalkozni a magyar labdarúgással, mert a magyarok szeretik a focit – foglalta össze tömören a magyar kormány egyik nagy tervének, a magyar foci fejlesztésének lényegét Buzánszky Jenő, a Nemzet Sportolója a bálványosi szabadegyetemen, pénteken.

Kozán István

2011. július 22., 18:412011. július 22., 18:41

2011. július 23., 16:112011. július 23., 16:11

Politikusok, egykori bankigazgató és világbajnoki ezüstérmes labdarúgó egy asztalnál

„Kis pénz, kis foci, kis sátor” – mondta a Corvin sátorban viccesen Jenő bácsi, az Aranycsapat hátvédje, utalva a kisméretű sátorra, amelybe a magyar futballról tartott előadásra nagyszámú érdeklődő gyűlt össze.

2800-an egy meccsen

„A magyar fociban eddig tényleg sumákolás volt. Most az a legfontosabb célunk, hogy professzionális viszonyokat alakítsunk ki, az elkezdett programokat pedig befejezzük. A 2011–2012-es idénytől például azt is be akarjuk vezetni, hogy a profi focistáknak kötelezővé váljon bizonyítani, milyen adózott jövedelmekkel rendelkeznek” – mondta előadásában Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke.

Az MLSZ továbbá infrastrukturális fejlesztésekben is gondolkodik: a Puskás Ferenc Stadion felújítása mellett még legalább négy stadiont akar rendbe hozni, hogy azokban – végre – egy rangos sporteseményt lehessen rendezni. „Manapság egy elsőosztályú meccsre átlagosan 2800 személy látogat ki, Ausztriában ez a szám 9000. Az a feladatunk, hogy a rossz mutatónkon javítsunk” – tette hozzá a szakember.

Kutya kötelesség a focival foglalkozni


Deutsh Tamás, az MTK elnöke szerint a mindenkori kormánynak és az MLSZ-nek kutya kötelessége érdemben foglalkozni a focival. „Sokszor hallom, hogy semmi értelme a magyar fociba pénzt fektetni, hiszen az eleve reménytelen küzdelem. Nem értek egyet ezzel, mivel Magyarország másfél ezer településén egyetlen sportterem sincs, ezért nem marad egyéb lehetőség az ott élőknek, mint a szabadtéri focizás. Érdekes adat, hogy egyetlen hétvégén annyian mennek ki focimeccsre, amelybe beletartoznak az ingyenes harmadosztályú és negyedosztályú összecsapások is, mint amennyien templomba járnak” – magyarázta Deutsch Tamás, hozzátéve, nem azért kell pénzt áldozni a labdarúgásra, mert Orbán Viktor miniszterelnök szereti a focit, hanem azért, mert a foci iránt nagy az érdeklődés.

Példaképek fontossága

Kubatov Gábor, a Ferencváros Torna Club (FTC) elnöke a példaképek fontosságára hívta fel a figyelmet. „Nekem Nyilasi Tibor és Grosics Gyula volt a példaképem. A mai gyerekek is nagyon sok focimeccset megnyernek, csak az a baj, hogy virtuálisan, a számítógép előtt. Vissza kell hozni az élő győzelem élményét, varázsát” – hangsúlyozta a sportszakember.

Meglátása szerint azért is szükséges a sport fejlesztése, mert ezáltal az iskolában gyengén teljesítő tanulóknak is kitörési lehetőséget lehet biztosítani. „Kovács István ökölvívó sem volt a legjobb tanuló az iskolában, a sportnak köszönhetően mégis meg tudta valósítani céljait.”

TUsványos blog

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei