Újra van vezetékes víz Sepsiszentgyörgyön

Ideiglenes jelleggel felfüggesztik a vízkizárást Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Közüzemek Rt.. Amennyiben a lakóbizottságok betartják ígéretüket, 60 nap múlva nem kell ilyen drasztikus lépéshez folyamodni.

Székely Hírmondó

2023. július 05., 15:122023. július 05., 15:12

Kedélyeket borzoló, áldatlan helyzet ért véget Sepsiszentgyörgyön, miután a Sepsiszentgyörgy önkormányzatával hozott közös döntés értelmében – két hét szünet után – a Közüzemek Rt. ma az egész városban újraindította a vízszolgáltatást. Amennyiben a következő 60 nap során (ugyanis a lakótársulások számára ennyi a fizetési határidő)  a keretszerződésbe foglalt összegeket törlesztik, nem lesz szükség kényszerintézkedésre; de ha továbbra sem fizetnek, akkor újabb vízelzárásra kerül sor.

A mai döntést intenzív tárgyalások előzték meg, amelyeket  az önkormányzat, a Közüzemek Rt. és a lakótársulások folytattak annak érdekében, hogy minél hamarabb beszüntessék az 1,5 millió lejes adósság behajtása miatt kialakult kényszerhelyzetet. A lakótársulások többsége időközben megoldást talált az adósságok rendezésére.

 „A víz elzárása, bármennyire is kellemetlen, az egyetlen megoldás volt, amely eredményeket szült: a korábban felhalmozott, 1,5 milliós adósság mára 1 millióra csökkent” – magyarázza Kozsokár Attila, a Közüzemek Rt. igazgatója. – „Tisztában vagyunk azzal, hogy ekkora összeget nem lehet egyik pillanatról a másikra eltűntetni, ezért a nagyon nagy összegekkel tartozó lakótársulásokkal egy ütemterv szerint történő rendezésről tárgyaltunk, illetve ahol ezt nem lehetett, ott alternatív megoldásokban gondolkoztunk. Sepsiszentgyörgy önkormányzata jelezte, hogy közvetítő szerepet vállal köztünk és két lakótársulás, a Váradi 13. és a Căminului 27. között.

A vízszolgáltatás felfüggesztése óta az érintett 16 lakótársulásból 5 teljes egészében törlesztette tartozásait, három lakótársulással új keretszerződést kötöttek, két lakótársulással folyamatban van a tárgyalás, kettőnél csak egyes lakásokat zártak ki, illetve egy esetben folyamatban van a lépcsőházi vízhálózat olyan irányú átalakítása, hogy ez lehetségessé váljon; az említett kettővel még tárgyalnak, egy esetben az adósság 1000 lej alatti, amelynek törlesztésére ígéretet kaptak. „Úgy érzem, jó irányba indultunk el, reméljük, nem kell újabb drasztikus lépésre elszánnunk magunkat szeptemberben, és szép lassan a történelmi adósságok is megszűnnek” – adott hangot bizakodásának Kozsokár.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
Septemberfest puliszkával, főzőversennyel
2025. szeptember 08., hétfő

Septemberfest puliszkával, főzőversennyel

2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.

Huszár- és katonadal-találkozó
Huszár- és katonadal-találkozó
2025. szeptember 06., szombat

Huszár- és katonadal-találkozó

2025. szeptember 06., szombat

Több mint kétezer előkészítős kap ajándék iskolatáskát

Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.

2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.

Septemberfest – 2025
Septemberfest – 2025
2025. szeptember 05., péntek

Septemberfest – 2025

2025. szeptember 05., péntek

Egy ékszerdobozt kaptak a sepsiszentgyörgyi, sajátos nevelési igényű gyermekek

Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.

2025. szeptember 04., csütörtök

Ezután csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Sepsiszentgyörgyön

A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban. 

2025. szeptember 03., szerda

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.

A szekerekre is vonatkoznak a forgalmi szabályok
2025. szeptember 03., szerda

Még egy tanévnyi áldozat a Váradi József iskola megújulásáért

Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.

2025. szeptember 02., kedd

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok

A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.

Visszatérnek az iskola területére a sepsiszentgyörgyi román diákok
2025. szeptember 02., kedd

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust

Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.

Kitüntették a sepsiszentgyörgyi heraldikust