Vébé után, Miklós Edittel

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Két számban indult Miklós Edit a Garmisch-Partenkirchenben zajló alpesisí-világbajnokságon. A januártól magyar színekben versenyző csíkszeredai sízőlány 31. lett Szuper G-ben, majd 23. az alpesi összetettben, azaz a kombinációban. A vébé ideje alatt Miklós Edit egyik lábujja fekete lett az új síbakancstól, így számára befejeződött a vébé, nem tud elindulni a még hátralévő két versenyszámban.

Dobos László

2011. február 15., 17:452011. február 15., 17:45

2011. február 15., 19:112011. február 15., 19:11

Miklós Edit

Miklós egy hetet itthon, Csíkszeredában tölt. A fiatal sportolólányt az elmúlt napok eseményeiről kérdeztük.

– Január közepén kaptad meg a magyar állampolgárságot, és mivel az országváltás miatt elveszítetted FIS-pontjaidat, tizenkét nap alatt teljesítened kellett a vb-induláshoz szükséges szintet. Hogyan sikerült?

– Nem volt könnyű, hisz pontosan 11 hónapja nem vettem részt hivatalos versenyen. Tizenkét nap alatt tíz versenyen álltam rajthoz, és négy számban sikerült két-két versenyt befejeznem: szuper G-ben, kombinációban, műlesiklásban és órisáműlesíklásban. Lesiklásban ezt a követelményt csak február első napjaiban tudtam teljesíteni, így a vébén nem voltam jogosult lesiklásban indulni. Sajnos, egyes magyarországi és erdélyi lapok tévesen azt írták, hogy nem vállaltam a lesiklást. Szó sincs erről!

– De az igaz, hogy nagyon fáj az egyik lábujjad, a köröm befeketedett. Hogyan történt?

– Szponzori kötelezettség miatt új síbakancsban versenyeztem. Volkl lécen sízek, és az eddigi Technika-márkájú bakancs helyett az új Dalbellóval kellett rajthoz álljak. Ez egészen új bakancs, én vagyok a gyártó cég tesztembere. Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy ha nincs ez a nagy hajsza, és többet tudom pihentetni a lábam, elkerülhető lett volna a köröm leválása.

– Elégedett vagy a 31. , illetve a 23. hellyel?

– Lehetett volna jobb is, hisz én maximalista vagyok, mindig a lehető legtöbbet szeretném kihozni magamból. De ha figyelembe vesszük, hogy rég nem versenyeztem, nem voltam közel egy ideig a világkupás-mezőnyhöz, elfogadható ez a helyezés.

– Mi következik?

– Egy hét kötelező pihenőt írtak elő az orvosok. Ez azt jelenti, hogy nem húzhatok síbakancsot, viszont erőnléti edzéseket kell végezzek. Március elején az olaszországi Tarvisióban Világkupa-versenyeken indulok (Szuper G-ben és lesiklásban), majd pontszerző FIS-versenyek következnek. Ha minden jól alakul, még májusban is sízni szeretnék, akkor lehet igazán javítani a technikán.

– Amíg Romániát képviselted, az itteni szakszövetség nem fizette osztrák edződet, Jürgel Albelt, és a versenyekre sem kísérhetett el. Most mi a helyzet?

– Jürgen velem volt a világbajnokságon. Sőt, több más versenyre Berger Rajmund is elkísérhetett. Berger egyébként Jürgen főnöke, Berger vezeti azt a híres ausztriai síiskolát, ahol én több éve készülhetek. S hadd ragadjam meg az alkalmat, köszönjem meg szüleimnek és barátaimnak, hogy a magyar állampolgárságra várási időszak hercehurcájában mellettem voltak, bátorítottak. Az erőnléti edzőm továbbra is a csíki származású, Ausztriában élő, szakmájában nagyon elismert Zakariás Zsolt. Sikereim neki is köszönhetők.

Miklós Edit Garmisch-Partenkirchenben

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei