Megalakult az alcsíki Felcsút

•  Fotó: Jancsó László

Fotó: Jancsó László

Összefogtak az alcsíki önkormányzatok a labdarúgás-utánpótlás terén, közös csapatokat indítanak a megyei labdarúgó-bajnokságokban. A Gergely András csíkszentmártoni polgármester által vezetett Alcsíki Kistérségi Társulás felkarolta, szárnyai alá vette a kezdeményezést.

Dobos László

2011. szeptember 08., 20:272011. szeptember 08., 20:27

2011. szeptember 10., 16:022011. szeptember 10., 16:02

Ifjúsági focimeccs Nagytusnádon. Háttérben az épülő lelátó és a Csomád-hegység

Nagyüzem volt csütörtökön a nagytusnádi labdarúgópályán, a térség polgármesterei és községvezetői előtt az Alcsík SE négy korosztályos csapata felkészülési, barátságos mérkőzéseket játszott. „Egy évvel ezelőtt vetődött fel egy alcsíki fociközpont, egy közös labdarúgó klub alakításának ötlete, és ehhez pozitívan álltak hozzá az önkormányzatok, így már sikerült négy csapatra való tehetséges gyereket kiválogatni, beneveztük őket a megyei bajnokságba” – meséli Gergely András (kicsi fotó) csíkszentmártoni polgármester, az Alcsíki Kistérségi Társulás vezetője.

„A magyarországi Puskás Akadémia mintájára létrejött az alcsíki Felcsút” – mondta viccesen Gergely András. Elkészült az Alcsík SE statútuma és alapító okirata, ezt hamarosan törvényesíteni fogják. Megtudtuk, hogy a térség minden településén tornatanárok, pedagógusok vezetésével elindult a képzés, ez közel 150 gyerek rendszeres edzését jelenti, ők jelentik annak a piramisnak a bázisát, melyből kiválogatták, és továbbra is válogatják azt a 80 gyereket, akikkel részt vesznek a megyei bajnokságokban. A kistérségi társulás felszerelést, labdákat vásárolt a csapatoknak, állni fogja a kiszállási és mérkőzés-szervezési költségeket, sőt megpróbálják az edzőket, tanárokat is – a lehetőségek szerint – pénzjuttatásban részesíteni. Gergely András abban bízik, hogy ha beindul, és komolyan zajlik a munka, akkor a közbirtokosságok, vállalkozók is a csapatok mellé állnak.

Első lépésként nyolc községben, Nagytusnádon, Csíkszentimrén, Csíkszentkirályon, Csíkszentmártonban, Csíkszentgyörgyön, Csíkszentsimonban, Kozmáson és a Kászonokban zajlik labdarúgó utánpótlásképzés, de várják a tusnádfürdői önkormányzat csatlakozását is. Az egyedüli kistérséghez tartozó önkormányzat, mely nem vesz részt ebben a programban, a csíkszentléleki. Ők a Csíkszeredai VSK-val alakítottak ki jó kapcsolatot, mivel közel vannak a városhoz.

Az Alcsík SE az 1999-es korosztályúak bajnokságán két csapattal vesz részt, az 1997-eseknél és az 1993-asok vetélkedőjén pedig egy–egy csapatot indít, hazai mérkőzéseit a nagytusnádi és a csíkszentmártoni pályákon fogja lejátszani. Az 1993–asok bajnokságán induló csapat 1993 és 1996 között született gyerekekből áll, így ki lehet jelenteni, hogy az összes 12 és 18 év közötti alcsíki tehetséges gyereknek lehetősége lesz szervezett formában, képzett szakemberek vezetésével focizni. A gyerekekkel öt testnevelő tanár, illetve szakedző foglalkozik: Sándor Ibolya, Portik Helga, Gábor Gabriella, Gerczuj Attila és Ravasz Arnold. Ravasz Arnold nemrég fejezte be a fővárosi labdarúgó edzőképző iskolát, ahol megszerezte az UEFA B-licencet, szakmailag az ő irányításával zajlanak az edzések. A felkészülési mérkőzéseken jelen volt Ravasz József tusnádi alpolgármester, a Megyei Labdarúgó Egyesület alelnöke, aki nagyon jónak tartja a kezdeményezést, azt, hogy Alcsík összes településén szervezett formában focizhatnak a gyerekek, a tehetségesebbeknek pedig lehetőségük van kibontakozni.

A Kisboldogasszony-napi tusnádi focis foglalkozás – a gyerekek legnagyobb örömére – a pálya szélén elkészített bográcsgulyás elfogyasztásával zárult.

Az alcsíki gyerek körében népszerű a labdarúgás

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei