Fotó: Fsk.ro
Október utolsó hétvégéjén immár tizenkettedik alkalommal rendezték meg az összmagyar nemzeti diákbajnokságot, amelynek negyedik alkalommal adott otthont Pécs városa. Székelyudvarhely két sportágban – asztaliteniszben és lány kézilabdában – halmozta a sikereket.
2016. november 01., 13:322016. november 01., 13:32
2016. november 01., 14:532016. november 01., 14:53
A két és fél napos diákbajnokságon a korábbi évekhez képest jóval kevesebb, de még így is közel kétszáz, határon túli magyar fiatal vett részt (Vajdaságból, Felvidékről, Kárpátaljáról, Délvidékről, Kanadából és Erdélyből). A kilátogató nézők minden helyszínen nagy csatákat láthattak, az asztaliteniszezők a négyszeres világbajnok Jónyer István előtt játszottak. Hasonlóan nagy harc folyt a birkózószőnyegen, a kézilabdapályán és a sakkasztaloknál is.
Asztaliteniszben kisiskolás és középiskolás korosztályokban rendezték a versenyt, mindkét korcsoportban négy-négy játékos képviselte Székelyudvarhelyt. György István edző szerint közepesen erős mezőny gyűlt össze Pécsett, ezért inkább a kevesebb játéklehetőséghez jutó sportolóit nevezte be a versenyre. A kisiskolások között udvarhelyiek foglalták el a dobogót, Karácsony Dániel a döntőben Geréb Attilát győzte le, a harmadik helyet pedig Szőcs Bence szerezte meg.
A középiskolások között Szabó Hunor nagyszerű formában játszott, az egyenes kiesési szakaszban két csapattársát is búcsúztatta, a negyeddöntőben Balázs Csabát, az elődöntőben pedig Alex Chigirt verte, a fináléban végül 3–1-re alulmaradt a délvidéki Miskolci Kristóffal szemben. Szabó így a dobogó második fokára állhatott fel, míg a bronzérmet Cighir nyakába akaszthatták.
Lánykézilabdában a Mester Zsolt edző által irányított Székelyudvarhelyi ISK minden ellenfelét maga mögé utasítva lett első, Major Nórát pedig a torna legjobb játékosának választották meg. A kézilabdatorna végeredménye: 1. Székelyudvarhelyi ISK, 2. Dunaszerdahely, 3. Nyárasd–Csallóközaranyos, 4. Gyergyószárhegy, 5. HSK Gúta, 6. Medve-tó–Szováta, 7. Horgos.
Az ISK játékosaiból alkotott négyfős csapat Délvidék mögött a második helyen végzett a szellemi vetélkedőn – melynek fő témája az 1956-os magyar forradalom volt.
Páva Zsolt, Pécs polgármestere megköszönte az Aranycsapat Alapítvány elnökének, az olimpiai ezüstérmes labdarúgó Kű Lajosnak, hogy a rendezvény történetének egyharmadában városukban láthatták vendégül a határon túli magyar fiatalokat és kísérőiket. „Köszönöm mindenkinek, aki eljött, hogy újra emlékezetes hétvégét tölthettünk együtt, és habár nem tudom, melyik város ad otthont a rendezvénynek a következő évben, de Pécs szeretettel vár minden látogatót a diákbajnokság keretein kívül is” – mondta Páva a Lauber Dezső Sportcsarnokban megtartott eredményhirdetést követően.
szóljon hozzá!