Lovak, lovasok és hajtók Ditró figyelmének középpontjában

A rendezvény színvonalának megfelelő, kiemelkedő közönségsikernek örvendett az első Ditrói Lovasnap. Aki vasárnap délután kilátogatott a község labdarúgópályájára, az ízelítőt kaphatott a lovas sportok két igen látványos és előkelőnek mondható versenyszámából, azaz a díjugratásból és fogathajtásból.

Gergely Imre

2011. június 05., 22:442011. június 05., 22:44

2011. június 07., 14:052011. június 07., 14:05

Csillogószőrű paripák, az őket megfeszített figyelemmel irányító hajtók, illetve a nyeregben, a lovakkal szintén együvéforrott lovasok ás persze az általuk bemutatott attrakciók jelentették a ditrói lovasnapok látnivalóit. A Ditrói Lovasnapon a díjugratás ősbemutatójára is sor került, korábban a községben sosem rendeztek versenyt vagy bemutatót ebben a sportágban. Arra viszont nagy valószínűséggel fogadni lehet, hogy a kezdetnek lesz folytatása, hiszen a versenyteret körülvevő nézőseregnek egyértelműen elnyerte a tetszését az akadályokon „átröppenő” hátasok és lovasaik délceg megjelenése.

A versenyzők közül mindenki tapsot érdemelt, de a másodpercekkel való küzdelemben Fülöp Enikő teljesített a legjobban, két lovával is  körbement a pályán, és mindkettővel kiválóan, megszerezve a  verseny első két helyét. A harmadik helyet Gergely Dalma érte el.

A Gyergyószentmiklósról.,  valamint  Alcsíkról és Felcsíkról érkezett fogathajtók két fordulót teljesítettek akadályhajtásban, arra törekedve, hogy a lehető  legkevesebb verőhibával és persze minél gyorsabban átszáguldjanak a kanyargósra épített, és komoly technikai tudást igénylő versenypályán. Ez végül Orosz Lászlónak sikerült a legjobban, a második helyet Szántó Szilveszter, a harmadikat Albert Alfonz szerezte  meg.

Az esemény egyik megálmodója és szervezője, Puskás Elemér, Ditró polgármestere elmondta. Úgy véli, nagy szükség volt a  Ditrói Lovasnap megszervezésére, hiszen sajnos az utóbbi két évtizedben hatalmas csökkenés tapasztalható  a községben tartott lovak számát illetően. Így félő, hogy eltűnőben van az ember egyik legrégibb társa a ditróiak udvaraiból. Gazdálkodásra már alig használják őket, hobbiállatként pedig kevesen engedhetik meg a tartásukat. Egyre divatosabb viszont a pónitartás – ennek bizonyítékaként ingyenesen lehetett a kisméretű lovak által vontatott kocsikat kipróbálni, illetve a hátukra is felülhettek a gyerekek.

Bajkó Tibor,  a másik főszervező hozzátette, a Krigel SE egyik fő célkitűzése a lovas sportok népszerűsítése Székelyföldön, ehhez kiváló lehetőség a ditrói, és más települések lovasnapjainak megszervezése. A magyarság génjeiben hordozza a lovas életmódhoz való kötödést, ami természetesen átalakult ugyan, de a sportágakon keresztül továbbörökíthető.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei