Fotó: Boda L. Gergely
Az elmúlt tíz évben évben utak, hidak, iskolák, focipályák épültek, s új kompot is működésbe helyeztek a Marosvásárhely ipari zónájának is nevezhető Kerelőszentpálon. A község szépen fejlődik, munkahelyek is bőven vannak, de gátra és hídra mindenképpen szüksége van, ahhoz, hogy a hozzátartozó kis falvak is fellendüljenek.
2011. február 28., 12:522011. február 28., 12:52
2011. február 28., 19:332011. február 28., 19:33
Gyorsan fejlődik Kerelőszentpál a számos külföldi és hazai befektető révén
Országos szinten Kerelőszentpálon sikerült először beindítani a 322-es vidékfejlesztési pályázatot, amelynek értéke 3,5 millió euró. Azóta csatornáztak a községközpontban, azaz Szentpálon, valamint Kerelőben és Búzásbesenyőben, ugyanis ebben a három faluban már hat éve befejezték a víz bevezetését. Az idén Magyardellőn és Mezőszentmargittán látnak hozzá a munkálatokhoz, de ami még ennél is fontosabb a magyardellőieknek, az a gát megépítése, hiszens a faluban évente legalább öt alkalommal kiönt a Maros.
„Jövő hónapban elkezdődnek a munkálatok, ami nagy előrelépést jelent a község számára. Volt már olyan, hogy ha még 8 centit nőtt volna a folyó vízállása, akkor a fél Magyardellőt és Kerelő egy teljes utcáját ki kellett volna költöztetni” – tudtuk meg a polgármestertől, Simon Istvántól. A 125-ös vidékfejlesztési alapból egy híd építésére is pályáztak, amely Magyardellőt kötné össze a községközponttal. Még nem kaptak választ, de Simon István reméli, hogy megkapják a támogatást. Szükség is lenne rá, ugyanis Magyardellő és Mezőszentmargitta fejlődése függ tőle.
„Van egy híd Marosugránál, a Magyardellő és Marosugra közötti utat pedig rendbe tettük, így másfél kilométeres kerülővel el lehet jutni a községkozpontból a falvakba, de így szükség lenne egy hídra” – mondta Simon István. 2007-től új komp működik a településen, amely 35 tonnáig bármilyen járművet átvisz a Maroson.
Ötven szabad ég alatt tárolt takarmánybála lángol a Beszterce-Naszód megyei Nagynyulason, de fennáll a veszélye, hogy továbbterjednek a lángok, ezért mentek át segédkezni a Maros megyei tűzoltók.
Száraz növényzet és haszonnövények kaptak lángra hétfőn délután több Maros megyei településen – közölte a Maros megyei katasztrófavédelem.
A tavalyihoz képest nagyobb helyszínnel, sokkal több zenei programmal és előadással, illetve a világ harmadik legjobb DJ-párosával készült idén a VIBE fesztivál, amelyre a négy nap alatt 106 ezren látogattak ki – derül ki a záró közleményükből.
Tűz ütött ki egy melléképületben Mezőbanyicán hétfőn hajnalban, a lángok a közeli lakóház tetejére is átterjedtek.
Magyarországi és helyi hivatalosságok is elkísérték utolsó útjára Marosvásárhelyen Kincses Előd jogászt, közírót. A család kérésére a temetés, amelyen részt vett Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor is, nem volt sajtónyilvános.
Szászrégenben idén nem szervezik meg a városnapokat, inkább a fejlesztések befejezésére fordítják a pénzt.
Kilencedik alkalommal szervez családi napot az Erdélyi Református Nőszövetség a Maros megyei Bonyhán, a Bethlen-kastély parkjában július 5-én, szombaton.
Több mint egy hónapja nincs csapvíz a Kis-Küküllő menti településeken, és a helyzet kritikus: az ügyeletes tűzoltók kimerültek, a vizet szállító autók pedig meghibásodnak. A gondok megoldásához szükséges pénz még mindig várat magára Bukarestből.
Kisebb városhoz hasonlít a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határánál felépített Vibe fesztivál, ahová már beköltöztek a koncertezők, szórakozni vágyók. A szervezők mellett a kisboltosok, vendéglősök, taxisok is örvendenek a népszerű rendezvénynek.
Segesváron eladják az Országos Lakásügynökség (ANL) által fiataloknak épített lakásokat, Marosvásárhelyen azonban egyelőre tartózkodó állásponton van a városvezetés. A bérlők évek óta szeretnének tulajdonosok lenni, mindhiába.
szóljon hozzá!