Fotó: Kristó Róbert
Megújult és a vonattal érkező utasok előnyére változott a tusnádfürdői vasútállomás környéke. A peronokat megemelték, így könnyű kiszállni a vonatból, a mozgássérültekre is gondoltak a változtatások során.
2010. december 14., 15:212010. december 14., 15:21
2010. december 14., 15:562010. december 14., 15:56
A legtöbb hazai vasútállomáson ismerős a helyzet: befut a vonat, ha le akarunk szállni, ugrani kell, ha felkapaszkodni, különösen csomaggal, az már megfelelő erőnlétet igényel, másképp csak segítséggel sikerülhet. Tusnádfürdőn sem volt ez másképp, mint Albert Tibor polgármester elmondta, a fürdővárosba érkező visszatérő vendégek közül volt, aki kisszékkel érkezett, hogy le tudjon szállni nyugodtan a túl alacsonyan levő peronra. „Több alkalommal jártam a brassói területi igazgatóságnál, a szállítási minisztériumban, kilincseltem, magyaráztam, hogy ez így nem mehet tovább, és akár az is megtörténhet, hogy szüneteltetni kell Tusnádfürdőn a vonatok megállását” – mesélte a polgármester. Nem véletlenül jelentett ez ekkora gondot, a városba évente mintegy 5800 személy érkezik az ország minden részéből nyugdíjas kezelőjeggyel gyógykezelésre, ami 90 ezer vendégéjszakát jelent. A kezelésre érkezők 80 százaléka – nagyrészt idős, sok esetben mozgásukban is korlátozott emberek – vonattal jön Tusnádfürdőre.
Megemelt peronok, rámpák a mozgássérülteknek
Az érvek végül meghallgatásra találtak, 2009 áprilisában újrakezdték a vasútállomásnál a 2006-ban elkezdett, de hamar félbehagyott munkálatokat, a szállítási minisztérium finanszírozásával. Felújították az állomásépülethez vezető lépcsőket, a támfalakat, zöldövezetet, kicserélték a lámpákat, és ami a legfontosabb, megemelték a vasúti vágányok melletti peronokat. „Már nem kell ugrani, csak ki kell lépni, mint a metróban” – mondta a polgármester, aki elégedett az eredménnyel. A mozgássérültek számára is megkönnyítették a vonatból történő ki- és beszállást, rámpákat építettek, így akadálytalanul lehet tolókocsival is közlekedni. A polgármester reméli, hogy jövőre az állomás épületét is sikerül újrafesteni.
Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
szóljon hozzá!