Aki látta, hallotta már Berecz András előadóművészt, az tudja, hogy nem csak, hogy felnőtteknek is szólhatnak mesék, de van olyan foglalkozás is, hogy mesemondó
Fotó: Facebook/Berecz András
Teremtéstörténettel érkezik ismét Erdélybe Berecz András Kossuth-díjas énekes, mesemondó. Előbb Nagykárolyban, majd Marosvásárhelyen láthatja-hallhatja a közönség a tenger hullámain partra sodort első lány történetét, aki újabb és újabb teremtésre ösztönzi a Teremtőt.
2019. március 19., 14:422019. március 19., 14:42
Bár sokan hihetik, hogy a mese csak gyermekeknek való, aki látta, hallotta már Berecz András előadóművészt, az tudja, hogy
Berecz András igaz emellett még énekes, népmesegyűjtő, folklórkutató és előadóművész is. Nem ismeretlen tájainkon, legutóbb az elmúlt nyár végén hallottunk róla sokat, amikor a Nemzeti Színház és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Csíksomlyói passió című produkcióját mutatták be a csíksomlyói nyeregben, abban az előadásban ugyanis a bolondos vándor szerepét játszotta Berecz András.
Ezúttal a Teremtés című műsorával érkezik, előbb március 23-án, szombaton, 17 a Nagykárolyi Városi Színházban láthatja a közönség, majd
A vásárhelyi teátrumnak is visszatérő vendége a magyarországi mesemondó, aki ezúttal a Teremtés című műsorát a 6 éven felülieknek ajánlja. A műsorban megismerhetjük a tenger hullámain partra sodort első leányt, aki örök elégedetlenségével a már megpihenni készülő Teremtőt újabb és újabb teremtésre ösztönzi. Luci Feri szívébe látunk, mikor magas hegyeket építeni akarván a tenger árkából hoz fel sárga földet, s a mélyen alvó Úristent kicsi híján tengerbe löki…
Talán mert a világot is olyan lehetetlenül bolondosnak, a benne lakó embert világ bolondjának látja – írják a műsor ismertetőjében.
A Tarisznyás Márton Múzeumban január 15-ig tekinthető meg a Szárhegyi Művésztelep fennállásának 50. évfordulója tiszteletére létrejött kiállítás. Az alkotótábor mára a magyar kultúra szerves részévé vált – hangzott el a szombati megnyitón.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
szóljon hozzá!