A zászlók késlekedő eltávolítása miatt bírságolták meg a polgármestert. Perújrafelvételt kér
Fotó: Gecse Noémi
Perújrafelvételt kért Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere, miután birtokába jutott az az információ, hogy a Méltóságért Európában Polgári Egyesület nem teljesítette az egyesületekre és alapítványokra vonatkozó törvényes feltételeket, így nem perelhetett volna azért, hogy több mint 75 ezer lej kifizetésére kötelezzék őt.
2018. november 28., 09:222018. november 28., 09:22
Új adatok birtokába jutott a Méltóságért Európában Polgári Egyesület (ADEC) által kezdeményezett bírósági eljárás során, ezért folyamodott perújrafelvételhez Csíkszereda polgármestere azután, hogy jogerősen több mint 75 000 lejes pénzbírság kifizetésére kötelezték. Ráduly Róbert Kálmán emiatt nyújtott be perújrafelvételi kérelmet az ügyet első fokon tárgyaló, és június 20-án elsőfokú ítéletet hozó Hargita Megyei Törvényszékhez.
Az említett perben a Dan Tanasă vezette egyesületnek adtak igazat, amely azt kérte a bíróságtól, hogy a polgármestert kötelezzék a bruttó minimálbér 20 százalékának megfelelő bírság kifizetésére minden nap késlekedésért, mert
A Hargita Megyei Törvényszék ítélete értelmében, amelyet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla is megerősített, a polgármesternek 75 130 lejt kell fizetnie, a bíróság ugyanis a 2017. október 20. és 2018. május 22. közötti időszakot számította a bírság értékének meghatározására. Időközben viszont
Az indokokról a Hargita Megyei Törvényszék által rendelkezésünkre bocsátott perújrafelvételi kérésből tájékozódtunk. A beadvány szerint az ítélet meghozatalában meghatározó fontosságú információk derültek ki az egyesületről, amelyek a kérdéses időpontban még nem álltak rendelkezésre. Ezek az egyesület statútumára, illetve az ADEC elektronikus nyilvántartásba való bejegyzésére vonatkoznak, amelyek azt bizonyítják, hogy
A szervezet igazgatótanácsának kétéves mandátuma, amely saját alapszabálya szerint a végrehajtó szervének számít, időközben lejárt – derül ki a dokumentumokból. Az Igazságügyi Minisztérium elektronikus nyilvántartásában elvégzett ellenőrzés pedig megállapította, hogy ott az ADEC esetében nem szerepelnek a törvény által az egyesületek, alapítványok számára előírt, bejegyzésére, alapító okiratra, alapszabályra vonatkozó bírósági döntések másolatai. Így a keresetlevél szerint
A perújrafelvételi kérelmet januárban tárgyalja a Hargita Megyei Törvényszék.
Felemás döntések
Az említett pert, és még másik kettőt idén februárban indította az egyesület, kényszervégrehajtás elrendelését kezdeményezve a korábbi zászló-, illetve feliratperben született jogerős bírósági ítéletek esetében. Kérték a kifogásolt, a városháza homlokzatán és a városi művelődési ház közelében elhelyezett székely- és városzászlók, valamint a Városháza felirat levételét, és a polgármester megbírságolását a késlekedésért. A feliratot és a zászlókat ezután levették, a bírságolásért indított három per közül kettő esetében elutasították az ADEC keresetét, egyikben viszont elfogadták.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
1 hozzászólás