
A verseny fődíját a székelyudvarhelyi 5letElek csapat nyerte el
Fotó: Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa
Székelyudvarhelyi, csíkszeredai, illetve sepsiszentgyörgyi diákokból álló csapatok foglalhatták el a dobogós helyeket a hétvégén lezajlott Pénzmágus verseny országos döntőjét követően – derül ki Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának közleményéből.
2025. április 14., 17:472025. április 14., 17:47
Hat csapat jutott be a Romániai Magyar Közgazdász Társaság és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem által szervezett Pénzmágus verseny nagydöntőjébe, amelyet hétvégén tartottak Csíkszeredában.
A Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa által támogatott vetélkedőn egy valós, a csíkjenőfalvi Tercsi Vágóhíd és Húsfeldolgozó vállalkozásról szóló vállalati esettanulmányt kellett megoldjanak a diákok, amelyet csak a helyszínen ismertek meg. Erre, valamint a bemutatóhoz szükséges prezentáció elkészítésére mindössze kilenc órájuk volt.
Második helyen a csíkszeredai Strategic Thinkers csapat végzett
Fotó: Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa
A vasárnapi döntőben a csapatok egy hattagú zsűri előtt mutatták be a munkájukat, melynek döntése értemében az eredmény a következőképpen alakult:
helyezett: 5letElek – székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium (felkészítő tanár: György Melinda-Gyopár, csapattagok: Nyágrus Vivien-Barbara, Máthé Zsolt, Pázsint Botond és Tóth Magor)
helyezett: Strategic Thinkers – csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium (felkészítő tanár: Szabó László, csapattagok: Keresztes Kincső Mária, Szabó Anna, Szabó-Mező Katalin és Boér Ákos)
helyezett: Vodkáosz – sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum (felkészítő tanár: dr. Incze Éva, csapattagok: Molnár Klaudia, Bokor-Tóth Nándor, Constantinescu-Bukur Norbert és Deák Gyula-Dávid)
A harmadik helyezést a sepsiszentgyörgyi Vodkáosz szerezte meg
Fotó: Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa
Az első helyezett csapat 3000 lejt, a második 2000 lejt, míg a harmadik 1000 lejt kapott jutalomként a verseny során elért eredményért. Emellett különdíjként a Főkonzulátus értékes könyvcsomagot adott az 5letElek csapatának.
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!