Teljes pompájában áll a város egyik védjegye, az Elvira-forrás
Fotó: Gyerő József/Facebook
A város védjegyeiként, jelképeiként is működő kovásznai borvízforrások közül az elmúlt időszakban már hármat sikerült felújíttatnia a város önkormányzatának. Harmadikként került sor az Elvira-forrásra, a munkálatot hétfőn vették át a kivitelezőtől.
2023. december 21., 09:172023. december 21., 09:17
Az önkormányzat korábban már felújította a Kati-forrást és a patak menti borvízforrást.
Ilyen volt a felújítás előtt a Kati-forrás...
Fotó: Gyerő József/Facebook
...és ilyen lett
Fotó: Gyerő József/Facebook
Idén utolsóként a központban levő Elvira-forrás felújítására került a sor. Ez 2005-től létezik mai formájában, akkor a kivitelezés költségeit teljes egészében Gocz Elvira, a város kalandos életű és vílágjárt, jótékonyságban is jeleskedő híres szülöttje állta, aki most is 1000 euróval támogatta a városházát a munkálatok költségeinek fedezésében.
A központi Elvira-forrás
Fotó: Gyerő József/Facebook
A polgármesteri hivatal a maga során a helyi adók és illetékek bevételeiből finanszírozta a felújítást, többek között abból a turisták által befizetendő 3 lejes illetékből, ami minden vendégéjszaka után az önkormányzatot illeti.
Idén újabb forrást már nem tesznek rendbe, jövőre a Kőrösi Csoma Sándor Középiskola melletti ún. Iskola-forrásnál kerül sor hasonló munkálatokra, tudtuk meg Gyerő József polgármestertől.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!