Védőhálóval bevonva. Változások várhatók
Fotó: Haáz Vince
Két olyan döntést is hoztak a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők, amelyek célja a belváros szebbé tétele. Az egyik a műemlékvédelmi épületek felújítása terén nyújt újítást, a másik a reklámtáblákra vonatkozik.
2021. december 01., 18:532021. december 01., 18:53
2021. december 02., 10:262021. december 02., 10:26
Az Iszlai Tamás építész és Berecki Sándor régész (mindketten önkormányzati képviselők) által benyújtott, és kisebb vita után elfogadott határozattervezet értelmében a négy hétnél tovább tartó külső felújítási, tatarozási munkálatok esetében az építtető köteles védőhálóval ellátni az épületet, és
A törvény egyébként már most is kötelezi a nagyobb lélegzetű munkálatokat végző cégeket, hogy a javítások, tatarozások során használt állványokat bevonják védőhálóval. Ennek többek között az a célja, hogy megakadályozza a törmelékdarabok járdára, úttestre hullását.
A két kezdeményező szerint ezek a védőhálók csúffá teszik a városképet, különösen a belvárosban. Ezért azt javasolták, hogy kötelezzék a építő cégeket, hogy a védőhálóra az épület homlokzatát nyomtassák rá, így
Voltak tanácsosok, akik ezzel nem értettek egyet és szóvá tették, hogy ez plusz kiadást jelent majd a cégeknek, akik eddig vagy saját magukat vagy más cégeket reklámoztak a védőhálókon, és ezzel is pénzhez, előnyhöz jutottak.
Megoszlottak a vélemények azzal kapcsolatban, hogy külföldön vagy más romániai nagyvárosokban milyen fényképeket, reklámokat tartalmaznak a védőhálók. Végül a tanácsosok elfogadták a határozattervezetet, azzal a módosítással, hogy
A másik, a belváros összképének javítására hozott döntés értelmében korlátozzák, hogy mekkora reklámot, cégtáblát lehet kitenni az épületek homlokzatára. Ez a szabályozás
megszabták azt is, hogy a mekkora és milyen lehet a járda fölé elhelyezett cégtábla. Az elfogadott határozat értelmében
A döntés az ezután kihelyezésre kerülő táblákra érvényes.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban (Miluani) a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
1 hozzászólás