Kinek áll a zászló? Hamarosan kiderül, hogy kell-e bírságot fizetni a forradalmi magyar lobogó miatt. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Február 28-án hoz döntést a székelyudvarhelyi bíróság egy másik székelyudvarhelyi zászlóügyben, Gálfi Árpád polgármester ugyanis megfellebbezte a Hargita Megyei Törvényszék döntését, mely szerint a városvezetésnek pénzbírságot kell fizetnie, amiért tavaly október 23-ára piros-fehér-zöld színű dekorációval készültek.
2019. február 01., 10:072019. február 01., 10:07
2019. január 31., 19:092019. január 31., 19:09
Az 1956-os forradalmat jelképező a középen átlyukasztott piros-fehér-zöld lobogó – Székelyudvarhelyt a szabadságharc emléknapján, tavaly október 23-án több tíz ilyen zászlóval „öltöztették ünneplőbe”. Az eset nem maradt következmények nélkül, akárcsak a március 15-ei ünnepség után, ekkor is
Az említett jogszabály ugyanis egyebek mellett kimondja, hogy más ország zászlaját csupán külföldi delegációk látogatásakor és kizárólag a román állam lobogójával együtt lehet kitűzni közterületeken.
Gálfi Árpád az ügy kapcsán megfogalmazott válaszlevelében azt írta a prefektusnak, hogy
Az ügyben közigazgatási per indult, a legutóbbi tárgyalás csütörtökön kora délután volt Székelyudvarhelyen, mint a hivatal sajtóosztályától értesültünk, a döntést február 28-ára halasztották.
Magyarország Bukaresti Nagykövetségéhez küld átiratot a Hargita Megyei Törvényszék annak érdekében, hogy pontosítsák, mit értenek a hatályos magyar törvények az ország zászlajának megnevezése alatt, hogy határozzák meg ennek méretét, szabványát.
„Magyarország Bukaresti Nagykövetségétől kell válasz érkezzen Magyarország nemzeti lobogójára vonatkozóan, annak kötelező méreteiről, színeiről, megjelenési formájáról, ezért halasztották el a döntést. Ez a válasz ugyanis befolyásolhatja az ítéletet is” – tájékoztatott Ember Attila, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal referense.
Küldetésről tért vissza egy rendőr, amikor szemtanúja volt egy súlyos balesetnek: egy haszongépjármű felborult és a sofőr a járműbe szorult. A rendőr azonnal közbelépett.
Egy áru- és egy személyszállító kisbusz ütközött csütörtök délután az A1-es autópályán, a balesetben tizenegy személy érintett.
Az uniós források befagyasztása egy adott tagállam esetében nagyon hosszú folyamat, és Románia nem fog ebbe a helyzetbe kerülni – jelentette ki csütörtökön Tánczos Barna pénzügyminiszter.
A telefon rendszerint éjjel csörren – a sürgősségi osztályról hívják Dr. Adrian Dobrică mellkassebészt: műteni kell. A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 15 éve hozták létre a mellkassebészetet, ennek apropóján szimpózium volt csütörtökön.
Amerikai vendéget fogad a Mathias Corvinus Collegium Csíkszeredában. Charles Yockey kutatóként tevékenykedett Budapesten, a beszélgetésen visszatekint, hogy az elmúlt egy évben hogyan alakult a magyar társadalomról és Európáról alkotott képe.
Versenyvizsgát hirdet az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) három meghatározott idejű IT-szakértői állás betöltésére; a felajánlott bruttó fizetés összege az országos bruttó átlagbér ötszöröse: 43 100 lej (nettó: 25 213 lej).
Új útvonalat iktatott kínálatába a Brassó-Vidombáki nemzetközi repülőtér: októbertől Nürnbergbe is közvetlen járattal lehet repülni, a jegyek árusítását már meg is kezdte a Wizz Air légitársaság.
Ilie Bolojan ügyvivő államelnök csütörtökön kihirdette a törvényt, amely szerint a helyi önkormányzatok hozzájárulhatnak az alárendeltségükben levő kórházak működési és személyzeti költségeihez.
Szexuális erőszak és tisztség szexuális visszaélésre történő felhasználásának gyanúja miatt őrizetbe vette a rendőrség a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat orvosigazgatóját.
Tilos a választáson felvételeket készíteni a szavazólapról, az önállóan szavazni képtelen választóknak pedig joguk van kísérővel voksolni – többek között ezek a szabályok érvényesek az elnökválasztás vasárnapi második fordulójában.
szóljon hozzá!