Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Házról házra gyűjtik össze a hatóságok a lejárt szavatosságú vajat, növényi zsiradékot és margarint, amelyet külföldről adományba kaptak a háromszéki Előpatak község lakói június elején.
2019. június 10., 19:002019. június 10., 19:00
2019. június 10., 19:032019. június 10., 19:03
Sikó-Barabási Sándor, a Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság vezetője portálunknak elmondta, a több mint 17 tonna kiosztott lejárt szavatosságú adományból eddig másfél tonnát gyűjtöttek össze. Nem reménykednek abban, hogy ennél már sokkal többet találnak, mert a hír hallatán
Sikó-Barabási Sándor azt is elmondta, az élelmiszerek szavatossága már azelőtt lejárt, hogy Romániába küldték. Az adományozó telefonon jelentkezett, arra hivatkozott, hogy elvégeztek egy vizsgálatot, amiből arra következtettek, hogy a lejárt szavatosság ellenére a termékek még fogyasztásra alkalmasak.
– mondta a szakember. Hozzátette, elemzik a lehetőségét, hogy a begyűjtött vajat és margarint meg kell semmisíteni, vagy odaadományozhatják egy kutyamenhelynek. A kísérő dokumentumokat az országos hatóságnak továbbítják, az dönti el, hogy miként veszi fel a kapcsolatot az adományozó ország hatóságaival.
Az előpataki Pünkösdista Egyház külföldről kapott egy élelmiszerekből és ruhából álló adományt, amit június 1-jén és 2-án kiosztott az előpataki, árapataki, hídvégi és hetei rászoruló hívek között. Egy lakossági bejelentés nyomán derült ki, hogy az adományban kapott vaj és margarin szavatossága már egy hónappal korábban, május 5-én lejárt. Az élelmiszer-biztonsági szakemberek, a helyi önkormányzat, a prefektúra és a rendőrség munkatársai a helyszíni vizsgálatok során kiderítették, hogy a Pünkösdista Egyház 7042 kilogramm növényi margarint, 5172 kilogramm növényi zsiradékot, 5396 kilogramm vajat, valamint 1896 kilogramm ruhát és lábbelit kapott külföldről, amit két nap alatt szétosztott a hívek között.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Székelyudvarhelyen jelenleg több helyszínen is javában zajlanak a munkálatok a nagy mobilitási projekt részeként, így a közlekedőknek érdemes figyelni az időszakos korlátozásokra. Mutatjuk, hol vannak korlátozások, és mi szabadul fel a közeljövőben.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.
Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén amelyet csütörtökön tartottak videókonferencia formájában.
Nyárádszeredai önkéntes tűzoltók is segítséget nyújtottak Magyarországon, miután orkán erejű vihar vonult végig számos településen és jelentős károkat okozott.
Csíkszereda jelentős részében áramszünetre ébredt a lakosság pénteken.
2025. július 1-jétől Romániában megszűnt a villamos energia árának állami korlátozása, amely az áram drágulását eredményezi.
1 hozzászólás