Legkevesebb 1500 Hargita megyei gazda részesül a támogatás-kiegészítésben
Fotó: Farkas Tamás
Hektáronként huszonhárom euró plusz támogatást kapnak azok a gazdák, akiknek tavalyi mezőgazdasági támogatása meghaladta a kétezer eurót. Várhatóan a hónap végéig, de legkésőbb október 15-éig át is utalják a juttatásokat az érintetteknek.
2018. szeptember 24., 09:132018. szeptember 24., 09:13
Jó hírről számolt be Adrian Pintea, az országos Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) vezérigazgatója a múlt hét második felében az Agroinfo.ro mezőgazdasági portálnak: rövidesen újabb pénzösszegeket utalnak a jogosultaknak a tavalyi támogatások mintegy kiegészítéseként. Az intézményvezető azt is tisztázta:
Romániában több mint 90 ezer gazda részesül majd a plusz juttatásból, amit a vezérigazgató elmondása szerint igyekeznek a hónap végéig átutalni az érintetteknek, habár a kifizetési határidő október 15-e.
Az Európai Bizottság 2017. november 27-én a 2017/2197-es végrehajtási rendeletével jóváhagyott 433 millió ‒ a válságtartalékból el nem költött ‒ eurót a tagállamai számára, hogy azzal a gazdáik támogatásait kiegészíthessék ‒ elevenítették fel a mezőgazdasági portálon.
Az összeget szétosztva azok a gazdák kapják meg, akik a 2017-es támogatási évben több mint kétezer euró támogatásban részesültek.
Haschi András, a Hargita Megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség igazgatója érdeklődésünkre megerősítette, valóban a tavalyi támogatások kiegészítéseként utalják majd a kijelölt összegeket a jogosult gazdáknak.
‒ tisztázta.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!