Fotó: matyas szabolcs
Hargita megyében nem tudni olyan konkrét esetről, amikor valakit azért büntettek volna meg, mert nem megfelelően bánt háziállatával. Kisebb-nagyobb, valós vagy valótlan eseteket vélnek felfedezni a lakók, de ezt írásban soha nem jelentik a hatóságoknak.
2010. január 12., 12:362010. január 12., 12:36
2010. január 12., 12:592010. január 12., 12:59
Fotó: matyas szabolcs
„Sajnos nálunk nem úgy állunk ehhez a kérdéshez, mint az Egyesült Államokban, ahol külön állatvédelmi rendőrség működik” – közölte Ambrus László székelyudvarhelyi ökológus. Sándor Zsolt állatorvos tud olyan esetről, hogy egy otthonról elkóborolt kutya valahol Farkaslaka környékén csapdába lépett – az állat étlen, szomjan, iszonyatos fájdalmak között vergődött legalább három napig. Megmentették, de lába sohasem lesz ép, annyira szétroncsolta a – valószínűleg orvvadászok által kihelyezett – csapda.
Romániában a 2004-ben hozott, 205-ös számú törvény rendelkezik az állatok védelméről, megfelelő életkörülményeikről. Dr. Marosfői Levente, a Hargita megyei állategészségügyi igazgatóság részéről elmondta, hogy állatkínzásról nem érkezett bejelentés, de Csíkszeredában és Maroshévízen is volt olyan eset, hogy tömbházlakásban több kutyát tartottak, ami a szomszédokat zavarta, és az állatok megfelelő életkörülményeinek betartására szólították fel a tulajdonost.
A romániai törvény szerint állatkínzásért, nem megfelelő bánásmódért 200 és 2000 lej közötti pénzbírság szabható ki, súlyosabb esetben az állat elkobozható.
Robbanás történt kedden délután a román hadsereg Ilfov megyei tüzérségi laboratóriumában; a detonációban egy civil alkalmazott életét vesztette.
„Egyedül Crin Antonescu államfőjelölt képes arra, hogy legyőzze a szélsőséges George Simion jelöltet az államelnök-választáson” – húzta alá kampányzáró keddi sajtótájékoztatóján Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere.
Tizenhatezer dokumentum jogszerűségét vizsgálta meg Kovászna Megye Prefektusi Hivatala az elmúlt esztendőben. Ezek közül 272 dokumentumban fedeztek fel kifogásolnivalót a jogászok, 99 esetben pedig a bíróságnak kell döntenie.
A Gheorghe Ionescu-Șișești agrártudományi és erdészeti akadémia (ASAS) kedden közölte, hogy elhunyt az intézmény elnöke, Valeriu Tabără volt mezőgazdasági miniszter.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, az önkormányzat határozata alapján 2023-ban kezdte meg a közterülten gazdátlanul hagyott járművek elszállítását. Tavaly összesen 26 gépkocsi jutott erre a sorsra, idén folytatják az akciót, már négynél tartanak.
Év eleje óta 1,06 milliárd italcsomagolást váltottak vissza a fogyasztók Romániában a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül, a rendszert működtető RetuRo vállalat pedig 83 ezer tonna csomagolást már átadott az újrahasznosító állomásoknak.
A pénzügyminisztérium május 9-én újabb kötvényeket bocsát ki a Fidelis program keretében, amelyben a véradók kedvezményes feltételek mellett juthatnak hozzá az államkötvényekhez – jelentette be kedden a tárca.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték azt a 19 éves lányt, aki elvitt a bákói megyei kórház szülészeti osztályáról egy újszülöttet – közölte kedden Gabriel Dumitrache, a Bákó megyei rendőrség szóvivője.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson több utcában is kedden – értesít a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
A szövegértést és az elvont gondolkodást is mérik a PISA-teszten, amelyen Románia rendszerint átlag alatt teljesít. A hazai magyar diákok eredményei viszont régi mítoszt döntöttek meg, és idén ismét külön reprezentatív almintán mérik fel őket.
szóljon hozzá!