Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Az eddig tervezettnél nagyobb utasterminál építésérről döntött csütörtökön a Brassó Megye Tanácsa. Toásó Imelda, az önkormányzat alelnöke megkeresésünkre elmondta, a megvalósíthatósági tanulmányban a terminál méretére vonatkozóan több változat szerepelt.
2018. június 28., 16:542018. június 28., 16:54
Eredetileg a javasolt méretek közül a kisebbet szerették volna kivitelezni, amely utólag bővíthető lett volna. „Időközben megkezdődtek az egyeztetések azokkal az intézményekkel, melyeknek szerepük lesz majd a repülőtér működtetésében, például a vámhivatallal, a határőrséggel.
– részletezte.
Beszélt ugyanakkor arról is, hogy a tanácsülésen más vonatkozásban is történtek előrelépések – aláírták a szerződést a harmadik szakasz kivitelezésére, ez
Ez a munkálat hamarosan elkezdődik, és négy hónap alatt be is fejezik. Ezzel párhuzamosan a következő hetekben egyszerre több szakaszra írják ki a versenytárgyalást, tervezésre és kivitelezésre, ezek között szerepel az utasterminál megtervezése és megépítése is.
„A következő hetekben erre előkészítjük a dokumentációt, és kiírjuk a versenytárgyalást.
– szögezte le Toásó Imelda.
A csütörtökön elfogadott tanácshatározat szövege szerint az utasterminál egy félszuterénből, földszintből, egy emeletből, és egy félemeletből áll, ez 84,2 millió lejbe fog kerülni, míg a korábbi, kisebb változatot 42,2 millió lejből tudták volna megépíteni.
Toásó Imelda közölte egyúttal, hogy a határidők nem módosultak, a terveik szerint 2020 végéig befejezik a repülőteret, és 2021 első felében felszállhatnak az első járatok. A tanulmányok szerint a brassói reptér a működése első tíz évében érne el az egymilliós utasszámot, első körben főleg fapados járatokat indítanának, aztán a charter-járatokat, és végül a menetrend szerinti hagyományos járatokat. Az áruforgalom 2055-re éri el a napi kétezer tonnát.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
szóljon hozzá!