Archív
Fotó: Veres Nándor
Borboly Csaba pontatlan állításaira hívta fel a figyelmet a Harmopan Rt. csíkszeredai pékipari vállalat. Mint írják, sajnálattal tapasztalták, hogy Hargita Megye Tanácsának elnöke „élő bejelentkezésében vállalatunkról és tevékenységünkről pontatlan és hiányos információk hangzottak el”.
2024. szeptember 26., 16:012024. szeptember 26., 16:01
2024. szeptember 26., 16:102024. szeptember 26., 16:10
Annyi pontatlanságot állított egyik minapi, a tej-kifli programmal kapcsolatos élő facebookos bejelentkezésében Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, hogy azzal kapcsolatban egy hosszas hivatalos közleményt kellett megjelentetnie az érintett Harmopan Rt. csíkszeredai pékipari vállalatnak. Borboly a cég bejárata előtt a tej-kifli program kapcsán beszélt arról, hogy szeptember 16-tól kezdték el szállítani a tejtermékeket az iskolákba, kiflire azonban csak jövő héttől számíthatnak a tanintézetek.
Mint a szerkesztőségüknek is eljuttatott közleményben fogalmaznak, az elmúlt napokban több hiányos és pontatlan információ is napvilágot látott a program kapcsán, valamint „vállalatunkat érintően, amelyeket szeretnénk az őszinteség és az átláthatóság jegyében a közvélemény előtt is pontosítani”.
„Sajnálattal tapasztaltuk, hogy Hargita Megye Tanácsának (HMT) elnöke, Borboly Csaba élő bejelentkezésében vállalatunkról és tevékenységünkről pontatlan és hiányos információk hangzottak el, mindazok ellenére, hogy a videót megelőzően közvetlenül egyeztetett a programért felelős szakértő kollégánkkal. Az ezt követő élő bejelentkezésben, valamint a sajtóban elhangzott kijelentésekre kívánunk tételesen reagálni” – fogalmaznak, majd pontokban reagálnak a Borboly Csaba minapi videójában elhangzottakra.
„Az említett tordai céggel való kapcsolatunk soha nem létezett, az online térben kijelentettekkel ellentétben nem társultunk velük, és
A kekszek szállítása idén nem az említett tordai cég »mutációjának« feladata lesz, hanem kizárólag a Harmopané, mi pedig mindent megteszünk annak érdekében, hogy a lehető legjobb minőségben teljesítsük ezt a feladatot.
Az a kijelentés sem helytálló, miszerint nem volt konkurencia. Igenis volt, pontosan az említett tordai vállalat volt a versenytársunk a liciten.
Sajnálatos módon vettük tudomásul azt is, hogy az említett késedelem kapcsán HMT vezetője
Nem került említésre az a tény, hogy a közbeszerzési folyamat már április elején elindult, és a HMT rendelkezésére állt kerek öt hónap, hogy az eljárást véglegesítse az iskolakezdés előtt, megelőzendő az utolsó száz méteren való kapkodást” – sorolja a pékipari vállalat.
„Habár a videóban számonkérésként fogalmazódott meg a kiflik szeptember 11-én való kiszállítása, a vonatkozó szerződést csupán szeptember 16-án kaptuk kézhez, amelyet 72 órán belül aláírtunk, majd a HMT által aláírt példányt szeptember 20-án kaptuk vissza. Ezt követően kezdődhetett meg a termelés megszervezése, valamint több bürokratikus eljárás lebonyolítása, mint az engedélyeztetés vagy a banki garancia.
A banki garanciát a szerződések alapján az aláírást követően öt napon belül kötelesek vagyunk teljesíteni. Hogy milyen egyezséget kötött a HMT elnöke a Számvevőszékkel, erről bennünket nem informáltak, vállalatunk kizárólag a hatályos törvényeknek és szabályoknak megfelelően járt el” – írja a Harmopan, majd végül megjegyzik: „mindezek mellett köszönjük Hargita Megye Tanácsának az együttműködést, és bízunk benne, hogy a program továbbra is a helyi közösség érdekeit szolgálja”.
A bürokratikus eljárások miatt elhúzódott a közbeszerzés a tej-kifli-gyümölcs iskolai program lebonyolítására Hargita megyében, így az iskolások a 2023–2024-es tanévben az ingyen tízórai nélkül maradtak. Az idei tanév is hasonlóan kezdődött, de végül sikerült lezárnia Hargita Megye Tanácsának a közbeszerzést.
Az intézmény szerdai közleményében számolt be arról, hogy szeptember 16-tól kezdték el szállítani a tejtermékeket az iskolákba. Kiflire azonban csak jövő héttől számíthatnak a tanintézetek. Mint írták,
a tejtermékeket a Gordon Prod Kft. szállítja Hargita megyében, a céggel négy évre kötöttek szerződést 22 millió lej (plusz áfa) összegre.
A péktermékekre is négyéves keretszerződést kötöttek, amelynek összege 16 millió lej, és 32 ezer gyermek lesz a haszonélvezője. Csík- és Udvarhelyszéken a Harmopan Rt., valamint az Agrosemcu Kft. cégtársulás szállít három nap pékterméket és két nap kekszet, Gyergyó térségében pedig a Fagul Impex Kft. szállítja a diákoknak a péktermékeket.
Korábban írtunk arról, hogy 32 tanintézetben idén meleg ebédet biztosítanak, közülük 24 tanintézet ezért nem igényelte az ingyen tízórait. A megyei tanács közleményében arra is kitért, hogy végül az említett iskolák közül, amelyek eleinte nem igényelték az ingyen tízórait, sikerült hatot meggyőzni, így összesen 30 iskolában a meleg ebéd mellett kapnak tejet és kiflit is a diákok.
Elindulni látszik végre a tej-kifli-gyümölcs iskolai program Hargita megyében is. A tejet már múlt héttől kezdve, a kiflit csak jövő héttől kapják meg a diákok, gyümölcsre pedig a szerződéskötés után számíthatnak.
Tanárnak lenni Romániában nem kis kihívás, ideje átgondolni, mitől van az, hogy az a pedagógus, aki kiválóan teljesít a katedrán, nem tud jó eredménnyel versenyvizsgázni. Jövőtől ezen változtatna a tanügyminiszter.
A Gyulafehérvári Főegyházmegye jubileumi eseménysorozatának részeként április 30-án, szerdán megtartják a fogyatékkal élők napját, melynek programjai több csíksomlyói helyszínen zajlanak majd.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
A medvét le kellene venni a szigorúan védett fajok romániai listájáról – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter szerint a jelenlegi törvények nem teszik lehetővé, hogy a közigazgatási bíróság felfüggessze vagy megsemmisítse az alkotmánybíróság határozatait.
Kigyulladt lakóházhoz riasztották a tűzoltókat Marosvásárhelyen péntekre virradóan.
Jelentős méhpusztulás történt a télen a méhészetekben, és egyelőre ennek még a pontos okait sem ismerik a méhészek. A jelenség egy, az ágazatot érintő általános problémára is rávilágít.
A kormány döntése értelmében nemzeti gyásznap lesz Romániában április 26-a, Ferenc pápa temetésének napja – számolt a Ciolacu-kabinet ülése utáni sajtótájékoztatóján Mihai Constantin.
Idén is folytatódik a munkaügyi minisztérium országos programja, amely jelentős anyagi támogatással segíti a meddőséggel küzdő párokat és egyedülálló nőket a gyermekvállalásban.
Gyergyócsomafalván egy égő csűrhöz, Balánbányán nagy felületen égő száraz növényzethez riasztották a Hargita megyei tűzoltókat csütörtök délután.
4 hozzászólás