
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Elindulni látszik végre a tej-kifli-gyümölcs iskolai program Hargita megyében is. A megyei önkormányzatnak ugyan a tanév megkezdése után, de sikerült négy évre szerződést kötnie a beszállítókkal. A tejet már múlt héttől kezdve, a kiflit csak jövő héttől kapják meg a diákok, gyümölcsre pedig a szerződéskötés után számíthatnak.
2024. szeptember 25., 16:022024. szeptember 25., 16:02
A bürokratikus eljárások miatt elhúzódott a közbeszerzés a tej-kifli-gyümölcs iskolai program lebonyolítására Hargita megyében, így az iskolások a 2023–2024-es tanévben az ingyen tízórai nélkül maradtak. Az idei tanév is hasonlóan kezdődött, de végül sikerült lezárnia Hargita Megye Tanácsának a közbeszerzést.
Az intézmény szerdai közleményében számolt be arról, hogy szeptember 16-tól kezdték el szállítani a tejtermékeket az iskolákba. Kiflire azonban csak jövő héttől számíthatnak a tanintézetek.
A tejtermékeket a Gordon Prod Kft. szállítja egész Hargita megyében, a céggel négy évre kötöttek szerződést 22 millió lej (plusz áfa) összegre.
A péktermékekre is négyéves keretszerződést kötöttek, amelynek összege 16 millió lej, és 32 ezer gyermek a haszonélvezője. Csík- és Udvarhelyszéken a Harmopan Rt., valamint az Agrosemcu Kft. cégtársulás szállít három nap pékterméket és két nap kekszet, Gyergyó térségében pedig a Fagul Impex Kft. szállítja a diákoknak a péktermékeket.
A gyümölcs szállítására a Best Achiziții Kft. – Agromat Batoș Kft. cégtársulás kapta a megbízást.
Korábban írtunk arról, hogy 32 tanintézetben idén meleg ebédet biztosítanak, közülük 24 tanintézet ezért nem igényelte az ingyen tízórait. A megyei tanács a közleményében arra is kitért, hogy végül az említett iskolák közül, amelyek eleinte nem igényelték az ingyen tízórait, sikerült hatot meggyőzni, így összesen 30 iskolában a meleg ebéd mellett kapnak tejet és kiflit is a diákok.

Még várniuk kell a Hargita megyei elemi iskolásoknak és óvodásoknak a tejre, kiflire és almára az iskolákban, mert még nem zárult le teljesen ehhez a közbeszerzési folyamat, amelyet Hargita Megye Tanácsa bonyolít.

A tanév lezárult, a Hargita megyei tízóraiprogramra kiírt közbeszerzés még nem, így ebben az iskolai évben nem kaptak a diákok a nekik járó tízóraiból. A megyei önkormányzat közbeszerzése márciusban jelent meg, most az utolsó értékelési szakaszba ért.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Lezárul szerdán az iskolába való iratkozás első szakasza, és bár a legtöbb magyar szülő magyar osztályt választ gyerekének, vannak, akik elbizonytalanodnak ilyenkor. Az anyanyelven való tanulás azonban erős alapot ad a többi nyelv elsajátításához is.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
Nicușor Dan államfő kedd este közölte, hogy informális kormányalakítási tárgyalásokat kezdeményez a pártokkal, és arról biztosított, hogy a konzultációk végén Nyugat-barát kormánya lesz az országnak.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a bizalmatlansági indítvány, amelynek keddi parlamenti elfogadása a Bolojan-kormány bukásához vezetett.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) fenntartja korábbi döntését, miszerint nem lép koalícióra ismét a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – közölte az alakulat.
Közbeszerzési szakaszba ért az a félmillió eurós beruházás, amely Gyergyóalfaluban és Gyergyóújfaluban a közmű-üzemeltetés és a hivatali ügyintézés digitalizálását célozza, hogy gyorsabbá, egyszerűbbé és hatékonyabbá tegye a szolgáltatásokat.
A kormány keddi ülésén sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi az 1500 lejes szakmai pótlék kiutalását a pedagógusoknak és a tanügyi kisegítő személyzetnek a jelenlegi tanévre.
1 hozzászólás